In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3439
Zakładki : 6
Odsłon : 2616656

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Pod koniec ubiegłego roku (28-29.12.2017 r.) w Twardogórze odbył się dwudniowy turniej piłki siatkowej, w którym zagrała debiutująca w kadrze Polski janowiczanka, Asia Chorąża. Udział w nim wzięło 8 drużyn. Na trybunach zasiadła najbliższa rodzina Asi oraz jej pierwszy trener p. Piotr Lesiński z małą reprezentacją siatkarek UKS-u „Sokoliki” Janowice Wielkie.

Pierwszy dzień rozgrywek wyłonił 4 najlepsze zespoły, które kolejnego dnia zagrały w meczach finałowych. Młodziutka kadra Polski (rocznik 2004) grająca ze sobą zaledwie od kilku dni, której kapitanem jest mieszkanka naszej gminy, uległa drużynie z Warszawy w walce o grę o pierwsze miejsce. W pojedynku o 3 lokatę zmierzyła się z zespołem z Turka triumfując 2:0 i tym samym stając na najniższym stopniu podium. Na pochwałę zasługuje postawa Asi Chorążej wykazującej się niebywałym skupieniem podczas gry i imponującym warsztatem siatkarskim. Te same wnioski nasunęły się sędziom i trenerom, którzy wyróznili Asię nagrodą MVP wśród kadrowiczek. Turniej w Twardogórze był swoistym przygotowaniem do występu na Mistrzostwach Europy.
Asia została zauważona „w siatkarskim świecie” za sprawą udziału janowickiej drużyny w Programie Upowszechniania Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku oraz dzięki udziale w obozie sportowym organizowanym przez Impel Wrocław. Szansę na podobny sukces mają dwie uczenice janowickiej Szkoły, Emilia Kowalska i Natalia Jaros, które pojadą na obóz zimowy do Milicza. Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że dzięki zaangażowaniu trenera Lesińskiego i licznym udziałom dziewcząt w rozgrywkach na obóz letni wybiorą się 4 najlepsze siatkarki UKS-u „Sokoliki” Janowice Wielkie.
Cieszy fakt, że o janowickiej siatkówce mówi się coraz częsciej, a dziewczęta trenujące w miejscowym klubie zostają doceniane i zauważane.

Tekst i zdjęcia: K.R