In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3678
Zakładki : 6
Odsłon : 2909407

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Joanna Chorąża, młoda mieszkanka Janowic Wielkich otrzymała niesamowite wyróżnienie, jakim jest powołanie do kadry Polski (U16, rocznik 2004) w piłce siatkowej.

Grać w piłkę siatkową Joanna zaczęła już w trakcie edukacji w klasach nauczania zintegrowanego w janowickiej szkole. W klubie UKS „Sokoliki” Janowice Wielkie stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Techniki, warsztatu, zachowania na boisku, a także rywalizacji na zasadach gry fair play nauczyła się pod skrzydłami trenera p. Piotra Lesińskiego. Duży wpływ na kształtowanie sportowego charakteru Joasi miał jej tato, amatorsko zajmujący się grą w piłkę siatkową.
Przygoda Joanny z „poważną” siatkówką rozpoczęła się w 2014 r., kiedy to niedoświadczona wówczas na skalę międzymiastową drużyna UKS ”Sokoliki” Janowice Wielkie przystąpiła do programu ”Upowszechnianie Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku” realizowanego przez Fundację „Kraina Siatkówki”. Siatkarki z każdym kolejnym rozegranym turniejem  wykazywały się coraz większym obyciem, zapałem, zaangażowaniem i duchem walki. Tym sposobem, dwa razy z rzędu (lata 2014/2015, 2015/2016) w klasyfikacji generalnej drużyna UKS ”Sokolik” Janowice Wielkie stanęła na najwyższym stopniu podium. Jednocześnie, Joasia została dwukrotnie okrzyknięta siatkarskim odkryciem roku.
W chwili obecnej Joanna uczęszcza do 2 klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 97 we Wrocławiu, oczywiście o profilu siatkarskim.
W październiku zagrała w szeregach kadry Dolnego Śląska (rocznik 2003) w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku. Występ był zwieńczeniem dwuletniego okresu przygotowań kadr wojewódzkich.
Asia otrzymała powołanie do:
1.    Kadry Regionu  Zachód (rocznik 2004)
2.    Kadry Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Dolnego Śląska (rocznik 2004)
3.    Kadry Dolnego Śląska (rocznik 2004)
4.    Reprezentacji Polski U16 (rocznik 2004)

Teraz reprezentując klub Impel Wrocław gra w dolnośląskiej lidze młodziczek. Na boisku będzie ją można zobaczyć podczas noworocznego turnieju w Twardogórze (28-29.12.2017r.), gdzie przygotowuje się z kadrą Polski do Mistrzostw Europy.
W imieniu koleżanek i trenera z janowickiej drużyny składamy Joannie gratulacje za osiągane sukcesy oraz determinację, życząc jednocześnie powodzenia w dalszej sportowej karierze.
„Asia udowadnia, że receptą na sukces jest wiara w siebie i zdyscyplinowanie, a trenowanie w małych, wiejskich klubach nie jest ograniczeniem.”-podsumował trener p. Piotr Lesiński.

Tekst: K.R
Zdjęcia: Z.Chorąży