In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2920
Zakładki : 6
Odsłon : 2154893

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W Jeżowie Sudeckim odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyli najlepsi biegacze z kilku powiatów. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze oraz klub sportowy Lotnik Jeżów Sudecki.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Wandy Rutkiewicz w Janowcach Wielkich liczyła 53 osoby. Oto najlepsze wyniki naszych sportowców:

  • Skalany Dawid klasy I-II I miejsce
  • Chorąży Tomasz klasy III-IV II miejsce
  • Dudek Marcel klasy V-VI II miejsce
  • Bartnicka Daria klasa VII II miejsce
  • Klaudia Wielebińska klasa III-VI V miejsce

Pierwsza trójka z zawodów uzyskała prawo reprezentowania powiatu jeleniogórskiego w Finałach Dolnego Śląska. Finał Dolnego Śląska odbył się 21 września w Roztoce, powiat świdnicki. Naszą szkołę reprezentowali Daria Bartnicka oraz Krzysztof Sadowski (dopuszczony do startu bez eliminacji strefowych ze względu na wcześniejszą kontuzję kolana). Pozostali medaliści strefowi niestety poważnie chorowali i nie mogli uczestniczyć w zawodach. Wielkim sukcesem zakończył się start Darii Bartnickiej, która zajęła szóste miejsce otrzymując pamiątkową statuetkę wyróżniających się dolnośląskich biegaczy. Wszyscy medaliści wywalczyli szkolne stypendia sportowe,oraz dodatkowe stypendia ufundowane przez sponsora (nagrody finansowe).
Opiekunowie: Natalia Baranowska, Piotr Lesiński