In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 3084
Zakładki : 6
Odsłon : 2299341

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W Siedlęcinie niedaleko Jeleniej Góry odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego 2017 w szachach indywidualnych oraz drużynowych. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze. Każdego roku janowicka reprezentacja startuje w zawodach odnosząc wiele sukcesów.

W bieżącym roku reprezentacja Gminy liczyła 21 osób. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: juniorka - junior młodszy, juniorka - junior starszy oraz seniorki i seniorzy. Nasza reprezentacja na sześć kategorii wiekowych (pięć obstawionych) w pięciu zdobyła złote medale plus złoto drużynowo.
Oto najlepsze miejsca indywidualnie naszych reprezentantów:

Lichosik Justyna - I miejsce
Kownacki Michał - I miejsce
Ćwiek Maciej - I miejsce
Naumowicz Nel - I miejsce
Myślicki Piotr - I miejsce

Lichosik Karolina - III miejsce
Górnicki Oskar - IV miejsce
Włoch Dominik - IV miejsce 
Kamiński Miłosz - IV miejsce
Urynowicz Oliwia - V miejsce

Dymiński Jakub - VI miejsce

Rozegrano również zawody drużynowe. W finale spotkały się reprezentacje Siedlęcina, Czernicy oraz Janowic Wielkich. System gry każdy z każdym. Wygrywając wszystkie spotkania janowicka reprezentacja zdobyla mistrzostwo powiatu, co sprawiło wiele radości i zadowolenia. Najlepsi szachiści (pierwsze i drugie miejsce indywidualnie) będą reprezentować naszą Gminę i nasz Powiat w Finale Dolnego Śląska, który odbędzie się 13 maja 2017 r. w Ścinawce Dolnej.  Uczestnicy turnieju otrzymali: zwycięscy - statuetki, pierwsze trójki - medale, pierwsze szóstki - dyplomy pamiątkowe.
Składamy serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom, również tym, którzy zajeli miejsca poza pierwszą szóstką. 
Organizator i opiekun wyjazdu: Piotr Lesiński.