In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3238
Zakładki : 6
Odsłon : 2424726

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i sportowego. Zaprezentowano wszystkie trofea sportowe zdobyte w roku szkolnym 2018/2019, a było ich kilkadziesiąt.

Więcej…

Szkolny Związek Sportowy zorganizował podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019. W uroczystości wzięli udział członkowie zarządu SZS w Jeleniej Górze, nauczyciele wychowania fizycznego, wójtowie gmin, burmistrzowie miast oraz władze powiatowe. Szkoła Podstawowa im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich została uhonorowana za sukcesy sportowe odniesione w tym roku szkolnym w kategorii klas IV-VI oraz klas VII/VIII/III gim.

Więcej…

Janowickie siatkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokoliki" uczestniczyły po raz piąty w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej koło Regensburga w Bawarii, w Niemczech. Turniej odbył się w dniach 21-23 czerwca na dwóch stadionach piłkarskich, gdzie rozstawiono 60 boisk do piłki siatkowej.

Więcej…

W Szkole Podstawowej w Mysłakowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze. Przy pięknej i słonecznej pogodzie zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych.

Więcej…

Szkoła Podstawowa w Łomnicy oraz Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze byli organizatorami Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego chłopców w piłce nożnej na orlikach. W zawodach mogli uczestniczyć sportowcy z klas siódmych i młodsi. Janowiccy chłopcy spisali się bardzo dobrze zdobywając srebrne medale oraz prawo gry w finale strefy jeleniogórskiej.

Więcej…

Jak co roku, w czerwcu odbyła się wycieczka sportowa do Boszkowa, koło Leszna nad jezioro Dominickie. W wycieczce uczestniczyły siatkarki i sportowcy z janowickiej szkoły, łącznie 30 osób. Wyśmienita pogoda dopisała i dała sportowcom możliwość korzystania z wypoczynku nad wodą, w zabawach w ośrodku Relaks, w zabawie wodnej na basenie krytym w Głogowie.

Więcej…

Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk we Wrocławiu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzelinie byli organizatorami Mistrzostw Dolnego Śląska w piłce siatkowej  plażowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło dziewięć najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach strefowych. W zawodach uczestniczyły janowickie siatkarki reprezentujące szkołę  podstawowa im. Wandy Rutkiewicz.

Więcej…

W hali sportowej szkoły podstawowej w Marciszowie odbył się turniej piłki siatkowej kobiet. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym po dwa sety. Janowicka reprezentacja "Sokoliki" wygrała dwa spotkania po 2:0, a decydujące o pierwszym miejscu zremisowała 1:1.

Więcej…

W hali sportowej szkoły podstawowej w Piechowicach odbył się VI turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły zaproszone przez organizatora, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym.

Więcej…

Dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas ostatniego w tym roku szkolnym turnieju z cyklu "Volley Wrocław na Dolnym Śląsku" rozgrywanego w Twardogórze. Nasze zawodniczki na ostatnim turnieju zdobyły trzecie miejsce w kategorii klas czwartych (38 uczestniczących). Do zawodów zgłosiło się ponad 100 zespołów.

Więcej…

Sołtys Janowic Wielkich p. Tomasz Fijałkowski wziął udział w czwartym wyścigu kolarskim z cyklu VIA Dolny Śląsk, który odbył się w Gromadce na dystansie 107 km z 650 m przewyższeń. Rywalizację zakończył na 40 pozycji w kat. M30.

Więcej…

Miejski Ośrodek Sportu oraz Szkoła Podstawowa w Kątach Wrocławskich byli organizatorami turnieju piłki siatkowej dziewcząt z klas VII/VIII oraz klas gimnazjum. Rywalizacja toczyła się pod patronatem klubu Volley Wrocław. Turniej przeznaczony był dla zawodniczek, które zakończyły przygodę z programem siatkarskim "Upowszechnianie gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku" dla klas IV-VI.

Więcej…

W szkole podstawowej w Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w lekkoatletyce klas IV-VI. Janowicka szkoła wystawiła skromną, siedmioosobową reprezentację. Bardzo dobrze zaprezentowała się Maja Woźniak, która zdobyła brązowy medal w rzucie piłeczką palantowa.

Więcej…


Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze byli organizatorami Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce nożnej na trawie chłopców szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. W zawodach wystartowało osiem zespołów z powiatu jeleniogórskiego.

Więcej…

W Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej plażowej dziewcząt oraz chłopców klas VII/VIII i gimnazjum. Janowickie siatkarki ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz zdobyły złote medale oraz prawo gry w finale strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się w najbliższych dniach w Bolesławcu.

Więcej…

Wielka rodzinna impreza po raz 6. zagościła w Lubinie. 1650 osób wzięło udział w biegu odbywającego się w ramach VI Biegu Papieskiego. Start i meta umieszczone były przy oraz w hali Regionalnego Centrum Sportowego.

Więcej…

„Zabobrzańska Mila” w tym roku obchodziła skromny jubileusz, bo impreza odbyła się już po raz piąty. Na starcie zmagań stanęło 38 osób dorosłych i ponad 90 dzieci.
Rywalizacja dorosłych odbywała się w sześciu kategoriach wiekowych, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. W tym roku, obok biegu głównego na 9 km, po raz pierwszy startowano na 4,5 kilometra.

Więcej…

W Ścinawce Średniej odbył się finał Dolnego Śląska w szachach indywidualnych. Janowicka reprezentacja, która odniosła sukcesy na szczeblu powiatowym godnie reprezentowała Gminę w kolejnym etapie rozgrywek. Złoci i srebrni medaliści zawodów powiatowych uzyskali prawo gry w tym finale.

Więcej…

UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie kolejny raz uczestniczył w turnieju piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Karpacza. W hali przy ulicy Konstytucji 3 Maja spotkały się zespoły reprezentujące Janowice Wielkie, Jelenią Górę, Kamienną Górę, Kowary oraz Karpacz. Organizatorem turnieju była Karkonoska Akademia Siatkówki.

Więcej…

Szkoła Podstawowa w Piechowicach oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze byli organizatorami Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce nożnej na trawie dziewcząt szkół podstawowych. W zawodach wystartowało pięć reprezentacji z różnych szkół naszego powiatu. Janowickie dziewczęta spisały się bardzo dobrze zdobywając brązowe medale.

Więcej…

Na stadionie lekkoatletycznym w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w lekkoatletyce. Janowicka szkoła wystawiła skromną, symboliczną czteroosobową reprezentację.

Więcej…

Pod koniec kwietnia Sołtys Janowic Wielkich, p. Tomasz Fijałkowski wziął udział w kolejnym etapie zawodów kolarstwa szosowego VIA Dolny Śląsk zajmując 24 pozycję w kategorii M3 (30-39 lat), plasując się tym samym na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Więcej…

W kwietniu Sołtys Janowic Wielkich p. Tomasz Fijałkowski wziął udział w dwóch wyścigach kolarskich z cyklu wyścigów kolarskich VIA Dolny Śląsk 2019 r. 

Więcej…

 

W Szkole Podstawowej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt klas szóstych i młodszych. W zawodach uczestniczyło siedem szkół naszego powiatu.

Więcej…

Mistrzostwo powiatu jeleniogórskiego w mini piłce siatkowej klas czwartych zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Zawody zostały rozegrane w janowickiej hali sportowej przy udziale pięciu zespołów z powiatu jeleniogórskiego.

Więcej…

W Siedlęcinie koło Jeleniej Góry odbyły się "Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego 2019" w szachach indywidualnych oraz drużynowych. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze. Każdego roku uczniowie oraz mieszkańcy gminy startują w zawodach odnosząc liczne sukcesy.

Więcej…

Sezon biegowy we Wrocławiu można uznać za oficjalnie otwarty. W sobotę, 16 marca na Stadionie Wrocław i ulicach Maślic odbyła się szósta edycja "Dziesiątki Wroactiv". W biegu wystartowało ponad 1200 zawodników.Na starcie pojawili się również członkowie Janowickiej Grupy Biegowej - Stanisław Świerk oraz Tomasz Mydłowski. Swój własny bieg miały także dzieci i młodzież.

Więcej…

Janowicki UKS „Sokoliki” przy Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz zorganizował XIV Mistrzostwa Indywidualne w piłce siatkowej dziewcząt na małych boiskach. Zawody toczyły się w kilku kategoriach wiekowych: klasa III, klasa IV, klasa V, klasa VI, klasy siódme, ósme i gimnazjalistki oraz licealistki.

Więcej…

Wielkim sukcesem dla janowickich siatkarek z klas siódmych, ósmych i klas gimnazjum zakończył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczęta powtórzyły sukces z zeszłego roku zdobywając srebrne medale.

Więcej…

W niedzielę 24.03.2019 r. w Siedlęcinie odbędą się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w szachach indywidualnych i drużynowych. Organizatorem zawodów są Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze.

Więcej…

Chłopcy reprezentujący klasę siódmą, ósmą oraz klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zdobyli srebrne medale w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce ręcznej.

Więcej…

W janowickiej hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz odbył się półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach uczestniczył mistrz powiatu kamiennogórskiego SP 1 Kamienna Góra, wicemistrz powiatu lubańskiego SP 1 Lubań oraz gospodynie - mistrzynie powiatu jeleniogórskiego SP Janowice Wielkie.

Więcej…

W Szkole Podstawowej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas piątych. W zawodach wystartowało siedem zespołów z powiatu jeleniogórskiego.

Więcej…

W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Prezesa UKS Sokoliki.

W turnieju uczestniczyło pięć amatorskich zespołów.

Więcej…

Szkoła Podstawowa im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich, Uczniowski Klub Sportowy "Sokoliki" oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze byli organizatorem Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas siódmych, ósmych i klasy trzeciej gimnazjum.

Więcej…

W grudniu 2018 roku w Europejskim Centrum Konferencyjnym w Jeżowie Sudeckim odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego LZS dzieci, młodzieży, osób dorosłych za rok 2018.

Więcej…

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS-u "Sokoliki" Janowice Wielkie na ostatnim w tym roku kalendarzowym turnieju z cyklu „Popularyzacja Gry w Piłkę Siatkową na Dolnym Śląsku".

Więcej…

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz zdobyli drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce nożnej halowej i uzyskali prawo gry w finale Strefy Jeleniogórskiej, która odbyła się we Lwówku Śląskim z udziałem sześciu najlepszych zespołów z powiatów: jeleniogórskiego, kamiennogórskiego i lwóweckiego.

Więcej…

W sobotę 15 grudnia 2018 r. Uczniowski Klub Sportowy "Sokoliki" przy Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich był organizatorem turnieju piłki siatkowej dziewcząt z klas VII/VIII oraz klas gimnazjum. Rywalizacja toczyła się pod patronatem Fundacji Krainy Siatkówki Dolny Śląsk.

Więcej…

W Szkole Podstawowej w Siedlęcinie (gmina Jeżów Sudecki) odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w szachach drużynowych szkół podstawowych oraz klas VII,VIII i klas gimnazjum. Janowicką Szkołę Podstawową reprezentowali: Oliwia Pikus, Szymon Reszka, Julian Ćwiek, Sebastian Gwaj, którzy zajęli drugie miejsce i zdobyli srebrne medale.

Więcej…

Dobrze zaprezentowały się siatkarki UKSu "sokoliki" Janowice Wielkie podczas turnieju z cyklu „Popularyzacja Gry w Piłkę Siatkową na Dolnym Śląsku", który został rozegrany w hali sportowej w Ząbkowicach Śląskich.

Więcej…

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS-u "Sokoliki" Janowice Wielkie na  turnieju z cyklu „Popularyzacja Gry w Piłkę Siatkową na Dolnym Śląsku".

Więcej…

Bardzo dobrze zaprezentowały się siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas kolejnego turnieju piłki siatkowej rozgrywanego w Kątach Wrocławskich. W zawodach wystartowało kilkadziesiąt zespołów z klas czwartych, piątych oraz szóstych. Był to czwarty turniej w tym roku szkolnym.

Więcej…

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz zdobyli drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce nożnej halowej zorganizowane przez Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze 12 listopada br.

Więcej…

W niedzielę, 11 listopada, jak co roku, w hali sportowej Zespołu Szkół w Lubomierzu odbył się turniej piłki siatkowej mężczyzn. W turnieju uczestniczą zaproszone przez organizatora zespoły. Janowicka reprezentacja "Sokoliki" zdobyła kolejny raz pierwsze miejsce wygrywając wszystkie spotkania.

Więcej…

W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej kobiet - zespołów amatorskich, niezrzeszonych w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Więcej…

Siatkarki UKS-u Janowice Wielkie odniosły zwycięstwa podczas kolejnego turnieju z cyklu „Popularyzacja gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku" rozgrywanego w Trzebnicy. Trzebnica ze swoim klubem sportowym, Gaudią, dołączyła do projektu od tego roku szkolnego. Nasze zawodniczki zdobyły kolejny raz pierwsze miejsce w klasach czwartych oraz po raz pierwszy stanęły na najwyższym stopniu podium w kategorii klas piątych.

Więcej…

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 15 w Sobieszowie odbył się turniej piłki siatkowej z okazji 30-lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Organizatorem turnieju było Ognisko TKKF Orle w Jeleniej Górze.

Więcej…

W połowie października (14.10) w Sobótce odbył się ostatni etap zawodów kolarskich pn. "Runda Spadających Liści"  w cyklu Szosowi Klasycy Via Dolny Śląsk. W rywalizacji udział wziął Janowiczanin, p. Tomasz Fijałkowski.

Więcej…

Bardzo dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas turnieju rozgrywanego w Kobierzycach koło Wrocławia. W zawodach wystartowało kilkadziesiąt zespołów z klas czwartych, piątych oraz szóstych.

Więcej…

W Jeżowie Sudeckim odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyli najlepsi biegacze z kilku powiatów. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze oraz klub sportowy Lotnik Jeżów Sudecki.

Więcej…

Rozpoczął się nowy sezon rozgrywek 2018/2019 dziewcząt ze szkół podstawowych w mini piłce siatkowej pod hasłem „Upowszechnianie Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku”. Janowicki klub sportowy UKS "Sokoliki" uczestniczy w projekcie już czwarty rok odnosząc liczne sukcesy.

Więcej…

Pod koniec roku szkolnego janowicki UKS „Sokoliki” działający przy Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz zorganizował XIII Mistrzostwa Indywidualne w piłce siatkowej dziewcząt na małych boiskach. Zawody toczyły się w kilku kategoriach wiekowych: klasa III/IV, klasa V/VI oraz klasy siódme i gimnazjalistki.

Więcej…

W Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i sportowego. Zaprezentowano wszystkie trofea sportowe zdobyte w roku szkolnym 2017/2018.

Więcej…

Dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas ostatniego w tym roku szkolnym turnieju z cyklu "Popularyzacja gry w siłkę siatkową na Dolnym Śląsku" rozgrywanego w Twardogórze. Nasze zawodniczki zdobyły trzecie miejsce w kategorii klas szóstych, a siatkarki z klasy czwartej stanęły na drugim stopniu podium.

Więcej…

W szkole podstawowej w Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w lekkoatletyce. Nasza szkoła wystawiła skromną, sześcioosobową reprezentację.

Więcej…

W Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej plażowej dziewcząt oraz chłopców klas gimnazjalnych. Janowickie drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz zdobyły złote medale oraz prawo gry w finale strefy jeleniogórskiej.

Więcej…

W hali sportowej szkoły podstawowej w Piechowicach odbył się V turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta. W turnieju uczestniczyło sześć zespołów zaproszonych przez organizatora, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym.

Więcej…

Szkoła Podstawowa w Piechowicach oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze byli organizatorami Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce nożnej na trawie chłopców szkół podstawowych. W zawodach wystartowało czternaście zespołów z powiatu jeleniogórskiego.

Więcej…

Janowickie siatkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokoliki" uczestniczyły po raz czwarty w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej koło Regensburga w Bawarii, w Niemczech. Turniej odbył się w dniach 01-03 czerwca na dwóch stadionach piłkarskich, gdzie rozstawiono 54 boiska do piłki siatkowej.

Więcej…

W Mysłakowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze. Zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych.

Więcej…

Bardzo dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas turnieju rozgrywanego w Kobierzycach koło Wrocławia. W zawodach wystartowało kilkadziesiąt zespołów z klas czwartych, piątych oraz szóstych.

Więcej…

W Ścinawce Średniej odbył się finał Dolnego Śląska w szachach indywidualnych. Janowicka reprezentacja, która odniosła sukcesy na szczeblu powiatowym godnie reprezentowała Gminę w kolejnym etapie rozgrywek -  złoci i srebrni medaliści uzyskali prawo gry w finale wojewódzkim.

Więcej…

W Szkole Podstawowej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej chłopców klas szóstych. W zawodach uczestniczyło osiem szkół naszego powiatu.

Więcej…

Szkoła Podstawowa w Miłkowie oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze byli organizatorem Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce nożnej halowej chłopców szkół podstawowych. W zawodach wystartowała rekordowa ilość zespołów z naszego powiatu. Piętnaście zespołów podzielono na cztery grupy, w których rozegrano mecze eliminacyjne.

Więcej…

Chłopcy reprezentujący klasę piatą i szóstą Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zdobyli srebrne medale w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce ręcznej. Zawody rozegrano w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim.

Więcej…

UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie triumfował w turnieju piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Karpacza. W hali przy ulicy Konstytucji 3 Maja spotkały się zespoły reprezentujące Janowice Wielkie, Jelenią Górę, Kowary oraz Karpacz. Organizatorem turnieju była Karkonoska Akademia Siatkówki.

Więcej…

Do III Górskiego Biegu z Flagą na Trójgarbie, który odbył się 02. maja, zgłosiło się 243 zawodników. Biegacze mieli do wyboru dwie trasy: 21 lub 10 km. Start i meta umieszczone nad zalewem w Starych Bogaczowicach stworzyły w pełni niepowtarzalny klimat tej imprezy.

Więcej…

Rozpoczął się nowy sezon rozgrywek dziewcząt ze szkół podstawowych w piłce siatkowej pod hasłem „Upowszechnianie gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku”. Od nowego roku kalendarzowego do projektu przeznaczonego dla osób kochających grę w piłkę siatkową dołączyły kolejne miasta i gminy z Dolnego Śląska. Podczas rozegranego w Miękini turnieju świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie.

Więcej…

Po sukcesach koleżanek z gimnazjum oraz siatkarek z klas piątych i szóstych sukcesem pochwalić się mogą zawodniczki z klas czwartych Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich. Zakończył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej, w którym jako mistrzynie powiatu jeleniogórskiego uczestniczyły nasze dziewczęta.

Więcej…

Dnia 14 kwietnia 2018 r. w Kamiennej Górze, odbyła się siódma edycja imprezy sportowej pod nazwą "Zdobywca Góry Parkowej - bieg z historią w tle". Uczestnicy biegu ponownie pokonali trasę o długości 11 km wzdłuż obiektów związanych z historią Kamiennej Góry, która prowadziła przez edukacyjną ścieżkę historyczną na Górze Parkowej oraz kamiennogórskie podziemia Arado.

Więcej…

Szkoła Podstawowa im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze był organizatorem Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej chłopców klas gimnazjalnych. W zawodach wystartowało sześć reprezentacji szkół z naszego powiatu. Janowiccy siatkarze zdobyli brązowe medale.

Więcej…

Młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odniosły kolejny sportowy sukces. Uczennice klasy szóstej jako mistrzynie powiatu oraz strefy jeleniogórskiej uczestniczyły w finale Dolnego Śląska, który odbył się w pięknej hali sportowej SP1 w Świdnicy. W zawodach wzięły udział najlepsze cztery zespoły wyłonione przez Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu z posród kilkuset szkół biorących udział w zawodach, począwszy od rozgrywek powiatowych, przez strefowe, kończąc w finale Dolnego Śląska.

Więcej…

W Siedlęcinie koło Jeleniej Góry odbyły się "Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego 2018" w szachach indywidualnych oraz drużynowych. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze. Każdego roku uczniowie janowickiej szkoły startują w zawodach odnosząc liczne sukcesy.

Więcej…

Ponownym sukcesem dla janowickich siatkarek z klasy szóstej Szkoły Podstawowej zakończył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce siatkowej. Dziewczęta jako mistrzynie powiatu jeleniogórskiego miały prawo gry we wspomnianym finale, który odbył się w Lubaniu.

Więcej…

Chłopcy reprezentujący klasę siódmą oraz oddziały gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zdobyli srebrne medale w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce ręcznej. Zawody rozegrano w janowickiej hali sportowej.

Więcej…

24.03.2018 r. w Siedlęcinie odbędą się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w szachach indywidualnych i drużynowych. Organizatorem zawodów są Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze. Zawody odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: senior/ka, junior/ka, junior/ka młodszy. Organizatorem wyjazdu na zawody jest p. Piotr Lesiński wraz z UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie.

Więcej…

Uczniowski Klub Sportowy Sokoliki przy Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich był organizatorem turnieju piłki siatkowej dziewcząt klas gimnazjalnych. Rywalizacja toczyła się o puchar Prezesa UKS-u "Sokoliki".

Więcej…

1285 biegaczy wzięło udział w sobotnim (10.03), piątym biegu na dystansie 10 km. "Wroactiv 2018". Dla wielu amatorów tego niezwykle popularnego sportu był to pierwszy start w tym roku. Przyjęło się, że „Dziesiątka” jest nieoficjalnym początkiem sezonu biegowego.

Więcej…

Mistrzostwo powiatu jeleniogórskiego w mini piłce siatkowej klas czwartych zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Zawody zostały rozegrane w janowickiej hali sportowej przy udziale ośmiu zespołów z powiatu jeleniogórskiego.

Więcej…

Wielkim sukcesem dla janowickich siatkarek z klas siódmych i oddzialów gimnazjalnych zakończył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczęta powtórzyły sukces z zeszłego roku zdobywając srebrne medale.

Więcej…

Janowicki UKS „Sokoliki” zorganizował XII Mistrzostwa Indywidualne w piłce siatkowej dziewcząt na małych boiskach. Zawody toczyły się w sześciu kategoriach wiekowych: klasa II, klasa III, klasa IV, klasa V, klasa VI oraz klasy siódme i gimnazjalistki.

Więcej…

Asia Chorąża, kapitan reprezentacji kadry Polski w piłce siatkowej (U16, rocznik 2004) grająca w barwach klubu Impel Wrocław fantastycznie zaprezentowała się na Międzynarodowym turnieju piłki siatkowej „Koziołek 2018” w Kędzierzynie – Koźlu, gdzie miało miejsce zgrupowanie kadry. Została wyróżniona tytułem najlepszej przyjmującej rozgrywek.

Więcej…

W janowickiej hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz odbył się półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt klas gimnazjalnych. W zawodach uczestniczył mistrz powiatu kamiennogórskiego SP1 Kamienna Góra, wicemistrz powiatu lubańskiego SP Smolnik oraz gospodynie mistrzynie powiatu jeleniogórskiego SP Janowice Wielkie.

Więcej…

W Szkole Podstawowej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt klas piątych. W zawodach wystartowało siedem zespołów naszego powiatu. Janowicka reprezentacja w składzie: Kowalska Emilia, Brodziak Martyna, Budzisławska Amelia, Przetacznik Zofia wygrały wszystkie mecze grupowe, zwyciężyły w półfinale z SP Kostrzyca 2:0, a w finale z SP Karpacz 2:0, tym samym zdobywając pierwsze miejsce.

Więcej…

W Szkole Podstawowej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt rocznik 2005 - klasy szóste. W zawodach uczestniczyło osiem szkół naszego powiatu.

Więcej…

Chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zdobyli złote medale w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce koszykowej. Zawody rozegrano w janowickiej hali sportowej.

Więcej…

Szkoła Podstawowa im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich, Uczniowski Klub Sportowy "Sokoliki" oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze był organizatorem Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt klas gimnazjalnych.

Więcej…

W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich, 6 stycznia br. odbył się turniej piłki siatkowej mężczyzn o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej.
W turnieju uczestniczyło pięć męskich, amatorskich zespołów.

Więcej…

Pod koniec ubiegłego roku (28-29.12.2017 r.) w Twardogórze odbył się dwudniowy turniej piłki siatkowej, w którym zagrała debiutująca w kadrze Polski janowiczanka, Asia Chorąża. Udział w nim wzięło 8 drużyn. Na trybunach zasiadła najbliższa rodzina Asi oraz jej pierwszy trener p. Piotr Lesiński z małą reprezentacją siatkarek UKS-u „Sokoliki” Janowice Wielkie.

Więcej…

W hali widowiskowo-sportowej w Karpaczu odbył się  Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany przez Karkonoską Akademię Siatkówki, Patryka Hobgarskiego. W zawodach udział wzięły 2 zespoły reprezentujące UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie, zespół MOS Volleyball Jelenia Góra,  ZST „Mechanik” Jelenia Góra oraz  dwa zespoły Karkonoskiej Akademii Siatkówki z Kowar i Karpacza.

Więcej…

W czwartek, 14 grudnia 2017 r. w Europejskim Centrum Konferencyjnym w Jeżowie Sudeckim odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego LZS dzieci, młodzieży, osób dorosłych za rok 2017.

Więcej…

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS-u "Sokoliki" Janowice Wielkie na ostatnim w tym roku kalendarzowym turnieju z cyklu „Popularyzacja Gry w Piłkę Siatkową na Dolnym Śląsku". Turniej został rozegrany w  hali sportowej w Miliczu.

Więcej…

Joanna Chorąża, młoda mieszkanka Janowic Wielkich otrzymała niesamowite wyróżnienie, jakim jest powołanie do kadry Polski (U16, rocznik 2004) w piłce siatkowej.

Więcej…

Dziewczęta reprezentujące oddziały gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zdobył srebrne medale w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce koszykowej.

Więcej…

W dniu 25.11.2017 r. w hali sportowo – widowiskowej przy ulicy Szkolnej 6 w Malczycach odbył się piąty w sezonie 2017/2018 turniej z cyklu Upowszechnianie Piłki Siatkowej 2017. Został on zorganizowany przez Fundację Kraina Siatkówki oraz przy udziale gminy Malczyce. W zawodach wzięło udział 185 zawodniczek klas IV – VI z terenu Dolnego Śląska.

Więcej…

Chłopcy reprezentujący klasę siódmą oraz oddziały gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zdobyli srebrne medale w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce koszykowej.

Więcej…

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pieńsku odbył się finał Dolnego Śląska w piłce siatkowej kobiet. W zawodach uczestniczyło osiem zespołów żeńskich wyłonionych z eliminacji strefowych, które odbyły się wczesniej w powiatach. Nasza pierwsza drużyna UKS Sokoliki Janowice Wielkie, składająca się z gimnazjalistek i jednej licealistki, zajęła siódme miejsce.

Więcej…

Paweł Sadowski (STOOR RUNEXTREME TEAM) oraz Tomasz Mydłowski (NaturalniE Janowice), wzięli udział w jesiennej edycji biegu "Ledwie Dycha ", który odbył się 18 listopada w Jeżowie Sudeckim. Na blisko 200 uczestników czekała 10-cio kilometrowa, ekstremalna trasa, wiodąca po masywie Góry Szybowcowej oraz błotnistymi, polnymi, szutrowymi i leśnymi ścieżkami Gór Kaczawskich.

Więcej…

W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej kobiet - zespołów amatorskich, niezrzeszonych w Polskim Związku Piłki Siatkowej. W zawodach uczestniczyło sześć zespołów żeńskich, po dwa z powiatu jeleniogórskiego, kamiennogórskiego oraz lwóweckiego.

Więcej…

Więcej artykułów…