In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Użytkowników : 5
Artykułów : 2172
Zakładki : 6
Odsłon : 1330914

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Mistrzostwo powiatu jeleniogórskiego w mini piłce siatkowej klas czwartych zdobyły dziewczęta z Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Zawody zostały rozegrane w janowickiej hali sportowej przy udziale ośmiu zespołów z powiatu jeleniogórskiego.

Więcej…

Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze byli organizatorem Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach wystartowało osiem najlepszych szkół z naszego powiatu.

Więcej…

W hali sportowej szkoły podstawowej w Piechowicach odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta. W turnieju uczestniczyło pięć zespołów zaproszonych przez organizatora, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym.

Więcej…

W pierwszą sobotę czerwca (03.06) o godz. 10:00  na janowickim boisku do pilki nożnej rozpocznie się kolejny turniej w kategorii Żak. Organizatorzy i trenerzy serdecznie zapraszają mieszkańców gminy do wsparcia i kibicowania młodym sportowcom.

Drużyna "Rudawy" w kategorii młodzik rozegrała mecz 15 kolejki w Przedwojowie. Dzięki skutecznej grze drużyna pokonała zespół Czarni Przedwojów 6:0.

Więcej…

Drużyna pilkarska z Janowic Wielkich uczestniczyła w kolejnym turnieju w kategorii Żak. Odbył się on w Szklarskiej Porębie, a udział w nim wzięło 6 drużyn.  Mali piłkarze wygrali 3 mecze, 1 przegrali, co nieoficialnie dalo im 2 miejsce.

Więcej…

Szkoła Podstawowa w Karpaczu oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze byli organizatorem Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce nożnej halowej chłopców szkół podstawowych. W zawodach wystartowała rekordowa ilość zespołów z naszego powiatu. Piętnaście zespołów podzielono na cztery grupy, w których rozegrano mecze eliminacyjne.

Więcej…

Bardzo dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego turnieju w Kobierzycach koło Wrocławia. W zawodach wystartowało kilkadziesiąt zespołów z klas czwartych, piątych oraz szóstych.

Więcej…

 GLKS "Rudawy" informuje iż rozpoczął się cykl turniejów w kategorii "Żak". Pierwszy, zaplanowany w Kowarach nie odbył się ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Drugi planowy turniej miał miejsce w Łomnicy, gdzie udział w rywalizacji wzięło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Więcej…

GLKS "Rudawy" informuje o wynikach 13 i 14 kolejki sezonu w kategorii młodzik. Otóż w 13 kolejce podopieczni trenera Ignaczaka udali sie do Bolkowa, gdzie rywalizowali z zespołem Bolko Bolków. Mecz zakończyl się zwycięstwem janowickich piłkarzy7-0.

Więcej…

W Siedlęcinie niedaleko Jeleniej Góry odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego 2017 w szachach indywidualnych oraz drużynowych. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze. Każdego roku janowicka reprezentacja startuje w zawodach odnosząc wiele sukcesów.

Więcej…

UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie triumfował w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Karpacza. W hali przy ulicy Konstytucji 3 Maja spotkały się łącznie 32 zespoły reprezentujące Janowice Wielkie, Jelenią Górę, Kowary oraz Karpacz. Ponad 80 zawodniczek i zawodników rywalizowało w konkurencji siatkarskich „2” i „3”.

Więcej…

Rozpoczął się nowy sezon rozgrywek dziewcząt ze szkół podstawowych w piłce siatkowej pod hasłem „Kraina siatkówki na Dolnym Śląsku”. Od nowego roku szkolnego do projektu dla osób kochających grę w piłkę siatkową dołączyły kolejne miasta i gminy z Dolnego Śląska: Kamienna Góra oraz Wałbrzych. Świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego 22 kwietnia 2017 r. turnieju w Obornikach Śląskich.

Więcej…

W hali sportowej szkoły podstawowej odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza miasta Gryfów Śląski. W turnieju uczestniczyło pięć zespołów, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym.

Więcej…

Młode siatkarek z Gminnego Zespołu Szkól im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odniosły kolejny sportowy sukces. Uczennice klasy piątej jako mistrzynie powiatu oraz strefy jeleniogórskiej uczestniczyły w finale Dolnego Śląska, który odbył się w pięknej hali Wałbrzyskich Mistrzów przy ulicy P. Wysockiego 11.

Więcej…

Po sukcesach koleżanek z gimnazjum oraz siatkarek z klas piątych, sukcesem pochwalić się mogą zawodniczki z klas szóstych (rocznik 2004) szkoły podstawowej w Janowicach Wielkich. Zakończył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej, w którym jako mistrzynie powiatu jeleniogórskiego uczestniczyły nasze dziewczęta. Finał odbył się w Smolniku koło Leśnej.

Więcej…

Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim było organizatorem Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach wystartowało siedem najlepszych szkół z naszego powiatu. Zawody rozegrano systemem gry w dwóch grupach eliminacyjnych.

Więcej…

UKS Sokoliki Janowice Wielkie, sekcja piłki siatkowej, zorganizował kolejny w tym roku szkolnym wyjazd na mecz piłki siatkowej ekstraklasy kobiet Orlen Liga.

Więcej…

Historycznym sukcesem dla janowickich siatkarek z klas piątych szkoły podstawowej zakończył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce siatkowej. Dziewczęta jako mistrzynie powiatu jeleniogórskiego miały prawo gry we wspomnianym finale, który odbył się w Smolniku koło Leśnej.

Więcej…

Dnia 26.03.2017 roku w Siedlęcinie odbędą się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w szachach indywidualnych i drużynowych. Organizatorem zawodów są Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze.

Więcej…

Wielkim sukcesem dla janowickich siatkarek z gimnazjum zakończył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt.

Więcej…

W ubiegłą sobotę podopieczni trenera Piotra Ignaczaka (kategoria młodzik) wzięli udział w Powiatowym Turnieju LZS rozegranym w Jeżowie Sudeckim. Janowiccy piłkarze uplasowali się na II miejscu, tym samym uzyskując prawo do gry w kolejnym etapie, który odbędzie się 25 lutego br. w Janowicach Wielkich.

Więcej…

W ubiegłą sobotę Gminny Zespół Szkół im.Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich oraz Uczniowski Klub Sportowy "Sokoliki" był organizatorem turnieju piłki siatkowej dziewcząt klas gimnazjalnych. Rywalizacja toczyła się o puchar Prezesa UKS Sokoliki.

Więcej…

W szkole podstawowej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt rocznik 2004 - klasy szóste. W zawodach uczestniczyło dziewięć szkół naszego powiatu.

Więcej…

W szkole podstawowej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas piątych. Nasze dziewczęta w składzie: Zahnd Aleksandra, Jaros Natalia, Jędrzejak Julia, Rekieć Wiktoria wygrały wszystkie mecze grupowe, zwycięzyły półfinał z SP Podgórzyn 2:0 oraz mecz finałowy z SP Karpacz 2:0, tym samym zdobywając pierwsze miejsce.

Więcej…


Gminny Zespół Szkół im.Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich, Uczniowski Klub Sportowy "Sokoliki" oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze był organizatorem Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt klas gimnazjalnych. W zawodach wystartowało sześć reprezentacji szkół z naszego powiatu.

Więcej…

Janowicki UKS „Sokoliki” zorganizował X Mistrzostwa Indywidualne w piłce siatkowej dziewcząt na małych boiskach. Zawody toczyły się w pięciu kategoriach wiekowych: klasy I-II, klasy III-IV, klasa V, klasa VI oraz gimnazjalistki z klas I-III. Zawodniczki rozgrywały zawody systemem każda z każdą i w ten sposób wyłoniono najlepsze. Kolejne mistrzostwa odbędą się pod koniec roku szkolnego.

Więcej…

W ubiegłą niedzielę drużyna piłkarska GLKS „Rudawy” Janowice Wielkie wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju halowym Karkonosze CUP rocznik 2009. Oprócz janowickiej drużyny zagrali: Karkonosze Jelenia Góra I i II, Lotnik Jeżów Sudecki, Kamienna Góra I i II, Bolesławiec, Strzegom, Jawor.

Więcej…

16 grudnia 2016 roku w Europejskim Centrum Konferencyjnym w Jeżowie Sudeckim odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci, młodzieży, osób dorosłych mieszkających w gminach za rok 2016.

Więcej…

Wspaniale zaprezentowały się młode siatkarki UKS-u "Sokoliki" Janowice Wielkie na ostatnim w tym roku kalendarzowym turnieju z cyklu „Popularyzacja gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku".

Więcej…

W Szkole Podstawowej w Siedlęcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w szachach drużynowych szkół podstawowych oraz gimnazjów. Z powiatu jeleniogórskiego wystartowało siedem reprezentacji.

Więcej…

Reprezentacja dziewcząt ze szkoły podstawowej w Janowicach Wielkich zdobyła srebrne medale w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce koszykowej.

Więcej…

Ponownie świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego turnieju z cyklu „Popularyzacja gry w piłkę siatkowa na Dolnym Śląsku" w dniu 03.12.2016 roku w Miliczu.

Więcej…

W Strzelinie został rozegrany kolejny turniej pod hasłem "Upowszechnianie Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku", w którym udział wzieły janowickie siatkarki. Zawodniczki reprezentujące klasy piąte uległy w finale zespołowi z Chełmca Wałbrzych, zdobywając drugie miejsce.

Więcej…

Pod koniec listopada klub UKS Sokoliki Janowice Wielkie zorganizował drugi w tym roku szkolnym wyjazd na mecz piłki siatkowej ekstraklasy kobiet Orlen Liga. Wyjazd, jak każdy cieszył się dużym zainteresowaniem młodych siatkarek.

Więcej…

W hali sportowej Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej kobiet. W zawodach uczestniczyło sześć zespołów żeńskich, po dwa z powiatu jeleniogórskiego, kamiennogórskiego oraz lwóweckiego. Po wielu zmaganiach nasze panie z UKS Sokoliki zajęły pierwsze miejsce uzyskując prawo gry w Finale Dolnego Śląska w Jelczu Laskowce.

Więcej…

Młode siatkarki UKS-u Janowice Wielkie odniosły kolejne zwycięstwo podczas rozgrywanego w Sycowie turnieju z cyklu „Popularyzacja gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku". Dziewczęta zdobyły pierwsze miejsce w kategorii klas piątych oraz czwarte w kategorii klasach szóstych. W zawodach uczestniczyło kilkadziesiąt zespołów z Dolnego Śląska.

Więcej…

Klub pilkarski GLKS informuje, że zakończyła się jesienna runda sezonu 2016/2017 w kategorii młodzik. Janowicka drużyna zajęła wysokie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest ogromnym sukcesem dla dzieci, rodziców, a także władz klubu. 

Więcej…

Chłopcy reprezentujący gimnazjum Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zdobyli brązowe medale w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w piłce koszykowej. Zawody rozegrano w pięknej hali sportowej w Karpaczu. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy z Jeleniej Góry.

Więcej…

Pod koniec października br. w hali sportowej Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej mężczyzn. W zawodach uczestniczyły amatorskie zespoły z naszego powiatu. System rozgrywek „każdy z każdym”. Reprezentacja Janowic Wielkich odniosła zwycięstwo we wszystkich spotkaniach, uzyskując tym samym tytuł mistrza powiatu za rok 2016.

Więcej…

W poniedziałek, 31 października br. siatkarki drużyny UKS Sokoliki Janowice Wielkie wraz z trenerem Piotrem Lesińskim, rodzicami, prezesem klubu oraz wójtem zasiadły na trybunach hali Orbita we Wrocławiu, gdzie rozgrał się mecz pomiędzy drużyną Impel Wrocław a BKS Profi-Credit Bielsko- Biała.
Delegacja z Janowic Wielkich otrzymała zaproszenie od p. Jacka Grabowskiego – Prezesa Zarządu Fundacji „Kraina Siatkówki”, pod patronatem której funkcjonuje Program Upowszechniania Piłki Siatkowej.

Więcej…

W  Ząbkowicach Śląskich zostal rozegrany kolejny turniej pod hasłem "Upowszechnianie Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku", w którym udział wzieły dziewczęta ze szkóły podstawowej.
Siatkarki UKS-u Sokoliki z klas piątych pokazały, że nie mają sobie równych, wygrywając wszystkie mecze, zdobywajac kolejny raz pierwsze miejsce. Ich koleżanki z klas szóstych uległy w półfinale Bielanom Wrocławskim zajmując piąte miejsce.

Więcej…

Dnia 15.10.2016 r. o godzinie 14:00 na dwóch wydzielonych boiskach trawiastych przy Kompleksie Sportowym "Orlik" w Janowicach Wielkich odbędzie się trzecia edycja turnieju okręgowego w kategorii Żak. Organizatorem rywalizacji jest klub GLKS Rudawy wraz z rodzicami członków klubu.

Więcej…

Rozpoczął się nowy sezon rozgrywek dziewcząt ze szkół podstawowych w piłce siatkowej pod hasłem „Upowszechnianie Piłki Satkowej na Dolnym Śląsku”. Od nowego roku szkolnego jest to kolejny projekt dla osób kochajacych grę w piłkę siatkową.

Więcej…

1 października 2016 roku w Europejskim Centrum Konferencyjnym w Jeżowie Sudeckim oraz w hali sportowej odbyły się uroczystości 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych. W spotkaniu udział wzieli zaproszeni goście oraz władze powiatowe z Jeleniej Góry. Podczas oficjalnej części uroczystości za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej, sportu i turystyki odznaczeni zostali mieszkańcy Janowic Wielkich: Sławomir Skalany-Prezes GLKS Rudawy, Sławomir Celt-wieloletni zawodnik i trener GLKS Rudawy, Piotr Lesiński-trener UKS Sokoliki, oraz Mirosław Górnicki za czynny i aktywny udział w sporcie kolarskim i biegowym.

Więcej…

W Jeżowie Sudeckim odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyli najlepsi biegacze z kilku powiatów. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze oraz klub sportowy Lotnik Jeżów. Reprezentacja Gminnego Zespolu Szkól im. Wandy Rutkiewicz w Janowcach Wielkich liczyła 50 osób ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Oto najlepsze wyniki naszych sportowców:

Więcej…

Janowicki UKS „Sokoliki” zorganizował IX mistrzostwa indywidualne w piłce siatkowej dziewcząt na małych boiskach. Zawody toczyły się w pięciu kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasa IV, klasa V, klasa VI oraz gimnazjalistki I-III. Zawodniczki rozgrywały zawody systemem każda z każdą i w ten sposób wyłoniono najlepsze.

Więcej…

Ideą projektu Orlik Volleymania 2016, który rozgrywany jest od 2011 roku, jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

Od poniedziałku do środy Kalisz gościł 24 najlepsze drużyny w Polsce, które przeszły przez dwa etapy turnieju Orlik Volleymania 2016. Do Wielkiego Finału awansowały 24 najlepsze drużyny w Polsce. We wtorek uroczystego otwarcia turnieju dokonał Zbigniew Krzyżanowski, Szef Szkolenia S.O.S.

Więcej…

Mistrzostwo powiatu jeleniogórskiego w mini piłce siatkowej klas czwartych zdobyły dziewczęta z Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Zawody zostały rozegrane w janowickiej hali sportowej przy udziale 10 zespołów z naszego powiatu.  Złotka z janowic Wielkich wygrały wszystkie spotkania. Kilka dni później rozegrały Finał Strefy Jeleniogórskiej, rywalizując z siedmioma mistrzami powiatów,  zdobywając srebrne medale. Uległy jedynie Kamiennej Górze w meczu finałowym. Oto sreberka: Jaros Natalia, Kowalska Emilia, Zahnd  Aleksandra, Brodziak Martyna. Chłopcy zajęli czwarte miejsce.
Trener: Piotr Lesiński.

W Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej - plażowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Rożko Paulina, Urynowicz Oliwia, Koncewicz Amelia oraz Kowalski Szymon i Stańczak Michał.

Więcej…

Świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas ostatniego w tym roku szkolnym turnieju z cyklu "Popularyzacja gry w siłkę siatkową na Dolnym Śląsku" rozgrywanego 11 czerwca w Twardogórze. Nasze zawodniczki zdobyły pierwsze oraz drugie miejsce w kategorii klas szóstych, kolejny raz rozgrywając finał pomiędzy sobą. Siatkarki z klas czwartych zajęły drugie miejsce spośród 35 zespołów.

Więcej…

Fantastycznie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego w Zawonii koło Trzebnicy turnieju z cyklu „Popularyzacja gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku". Był to przedostatni turniej w tym roku szkolnym. Janowice Wielkie reprezentowały cztery zespoły i wszystkie stanęły na podium.

Więcej…

W niedzielę (5 czerwca) Sokoliki Janowice Wielkie - Kamienna Góra zagrały w finale makroregionu turnieju Orlik Volleymania 2016. Na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim został rozegrany II finał makroregionu VI edycji Orlik Volleymania 2016. To właśnie w tym miejscu 24 drużyny z województwa: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego w niedzielę walczyło o awans do Ogólnopolskiego Finału Orlik Volleymania.
Zawody stały na bardzo dobrym poziomie. Piękna pogoda, profesjonalni sędziowie i wolontariusze, dobrze przygotowane boiska i miła atmosfera sprawiły, że zawody przebiegły szybko i sprawnie.Zawody otworzył witając gości Zastępca Burmistrza Krosna Odrzańskiego - Grzegorz Garczyński. Wszystkie drużyny otrzymały medale, pamiątkowe kamienne tablice oraz koszulki sportowe.

Więcej…

Janowickie siatkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokoliki uczestniczyły w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej koło Regensburga w Bawarii w Niemczech. Turniej odbył się w dniach 27-29 maja na dwóch stadionach piłkarskich, na których rozstawiono 64 boiska do piłki siatkowej.

Więcej…

W Wałbrzychu odbyły się wojewódzkie eliminacje ogólnopolskiego turnieju „miksty” czwórek siatkarskich – Orlik Volleymania 2016. Kilka tygodni przed zawodami utworzono specjalny projekt siatkarski przygotowujący dziewczęta z Janowic Wielkich oraz chłopców z Kamiennej Góry do zawodów. Terenerzy Tomasz Mordarski oraz Piotr Lesiński prowadzili specjalne zajęcia oraz treningi. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyły Sokoliki Janowice Wielkie- Kamienna Góra (na zdjęciu) w stawce 23 zespołów.

Więcej…

Siatkarki UKS-u Janowice Wielkie odniosły kolejne zwycięstwa podczas rozgrywanego w Kobierzycach turnieju z cyklu „Popularyzacja gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku".

Więcej…

Gminny Ludowy Klub Sportowy "Rudawy" informuje o naborze do Akademii Młodych Orłów, prowadzonym w ramach Dni Talentu. Jest to bezpłatna inicjatywa tworzona dzięki współpracy miasta Jelenia Góra, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz głównego sponsora projektu - Biedronki. Do udziału w próbach sprawności specjalnej i ogólnej potrzebne będą: strój sportowy, buty piłkarskie oraz wypełniony przez rodziców/opiekunów prawnych formularz rejestracyjny. Szczegółowy harmonogram Dni Talentu oraz pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej laczynaspilka.pl

W Mysłakowicach koło szkoły w pięknym parku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze. Zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych.

Więcej…

Świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego w Obornikach Śląskich turnieju z cyklu „Popularyzacja gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku".

Więcej…

W szkole podstawowej w Siedlęcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w szachach drużynowych szkół podstawowych oraz gimnazjów organizowane przez Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze. Naszą szkołę podstawową reprezentowali: Patrycja Walla, Michał Stańczak, Maciej Ćwiek oraz Oskar Górnicki, którzy odnieśli wielki sukces zdobywając po raz kolejny srebrne medale mając taką samą ilość punktów jak zwycięzcy zawodów SP Piechowice.

Więcej…

Kolejny sukces naszych siatkarek z Gminnego Zespołu Szkól im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Uczennice klasy szóstej jako mistrzynie powiatu oraz strefy jeleniogórskiej,  uczestniczyły w finale Dolnego Śląska, który odbył się w Świdnicy. W zawodach wzięły udział najlepsze cztery zespoły wyłonione z eliminacji  strefowych. System rozgrywek każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Więcej…

W Siedlęcinie, koło Jeleniej Góry, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego 2016 w szachach indywidualnych oraz drużynowych. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze. Każdego roku nasza reprezentacja startuje w zawodach odnosząc wiele sukcesów. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych:juniorka- junior młodszy, juniorka - junior starszy oraz seniorki i seniorzy.

Więcej…

Nowe pokolenie siatkarek i siatkarzy depcze po piętach gwiazdom europejskiego formatu! Tak właśnie rosną nowe twarze siatkówki - ciężko trenując! Talent to nie wszystko - potrzeba też włożyć w to wiele pracy!

Więcej…

W marcu w szkole podstawowej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas piątych. Nasi chłopcy w składzie: Przetacznik Antoni, Belkner Szymon oraz Kaczmarek Nikodem zajęli piąte miejsce. Nasze dziewczęta w składzie: Nowak Julia, Rabicka Julia,  Zahnd Aleksandra oraz Honorata Dąbrowska  wygrały wszystkie mecze grupowe, wygrały również półfinał oraz mecz finałowy zdobywając pierwsze miejsce. Uzyskały tytuł Mistrza Powiatu oraz prawo reprezentowania naszego powiatu w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej. Gratulacje.

Więcej…

Gminny Zespół Szkół  oraz Uczniowski Klub Sportowy Sokoliki był organizatorem  Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt klas gimnazjalnych. W zawodach wystartowało osiem reprezentacji szkół z naszego powiatu. Nasze dziewczęta zdobyły srebrne medale ulegając w finale gimnazjum z Łomnicy 1:2. W najbliższym czasie nasz zespół będzie organizatorem półfinałów strefy jeleniogórskiej. Oto klasyfikacja końcowa:

Więcej…

W Jeżowie Sudeckim, w pięknej nowej hali sportowej, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. W zawodach wystartowało siedem szkół najlepszych z naszego powiatu. Zawody rozegrano systemem gry w dwóch grupach eliminacyjnych. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie spotkania i wywalczyły I miejsce!  uzyskując prawo gry w finale strefy jeleniogórskiej. Klasyfikacja końcowa szkół:

Więcej…

Prezent od Anny Wysokińskiej- Baranowskiej dla janowickich nauczycieli wychowania fizycznego. Nasza kadrowiczka, bramkarka  żeńskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej, odwiedziła Gminny Zespół Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich i podarowała prezent w formie biletów, do Wrocławia, na mecze Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej.

Więcej…

W niedzielę 17 stycznia odbył się w Kłodzku noworoczny turniej piłki siatkowej dziewcząt ze szkół podstawowych z udziałem zaproszonych zespołów z Dolnego Śląska. W  zawodach oprócz UKS Sokoliki Janowice Wielkie uczestniczyły następujące zespoły: KS Gwardia Wrocław, SP 97 Wrocław, SP 50 Wrocław (1), SP 50 Wrocław(2), Salos Nowa Ruda, UKS Wieża Radków, MMKS Kłodzko.

W kategorii klas szóstych janowiczanki zajęły drugie miejsce ulegając jedynie Gwardii Wrocław, natomiast młodsze koleżanki z klas czwartych zajęły czwarte miejsce.

Trener Piotr Lesiński

Seniorska - amatorska drużyna piłki siatkowej z Janowic Wielkich, Sokoliki- Rudawy, zorganizowała wyjazd na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich- Berlin 2016.

Więcej…

Pod koniec grudnia 2015 roku w Europejskim Centrum Konferencyjnym w Jeżowie Sudeckim odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci, młodzieży, osób dorosłych mieszkających w gminach za rok 2015. Na wynik sportowy wliczały się punkty według regulaminu zgodnie z którym: za piłkę nożną uzyskaliśmy 5 punktów (5 punktów za każdy zgłoszony zespół do rozgrywek), za pozostałe dyscypliny sportowe ujęte w kalendarzu imprez LZS ( szachy indywidualne, szachy drużynowe, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców oraz biegi przełajowe) na szczeblu powiatowym uzyskaliśmy 79 punktów. Punkty za udział w finałach strefowych i finałach Dolnego Śląska ( piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn, szachy indywidualne, biegi przełajowe ) uzyskaliśmy 38 punktów. Łącznie zdobyliśmy 122 punkty regulaminowe co dało nam trzecie miejsce we współzawodnictwie gmin powiatu jeleniogórskiego.

Więcej…

UKS „Sokoliki” na zakończenie sezonu piłki siatkowej zorganizował VIII mistrzostwa indywidualne w piłce siatkowej na małych boiskach. Zawody rozgrywane były przez kilka dni a toczyły się w pięciu kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasa IV, klasa V, klasa VI oraz gimnazjalistki I-III. Zawodniczki rozgrywały zawody systemem każda z każdą i w ten sposób wyłoniono najlepsze zawodniczki na koniec roku 2015.

Więcej…

Po raz kolejny świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie, trenujące w Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz. Nasze zawodniczki wywalczyły pierwsze miejsce wygrywając w finale z zespołem z Milicza podczas rozgrywanego w Kątach Wrocławskich turnieju z cyklu "Popularyzacja Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku!".

Więcej…

Ostatni w tym roku kalendarzowym, turniej z cyklu "Popularyzacja gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku" był bardzo udany dla zawodniczek UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie. Nasze siatkarki podczas sobotniego turnieju w Sycowie zdobyły pierwsze miejsce w klasach szóstych, drugie i piąte w klasach czwartych.
Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Więcej…

UKS Sokoliki Janowice Wielkie- sekcja piłki siatkowej, przy Gminnym Zespole Szkól im. Wandy Rutkiewicz, zorganizował kolejny wyjazd na mecz piłki siatkowej kobiet. Tym razem był to mecz Ligi Mistrzów Impel Wrocław- Fernerbahce Grundig Stambuł. Wyjazd jak każdy cieszył się dużym zainteresowaniem. Kolejny wyjazd dla młodych siatkarek planowany jest na styczeń, kiedy spotkają się czołowe drużyny Orlen Ligi Impel Wrocław kontra Chemik Police Impel Wrocław -Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3 (23:25, 22:25, 18:25)
Organizator wyjazdu Piotr Lesiński

Więcej…

Kolejny raz świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego 05.12.2015 roku w Wałbrzychu turnieju z cyklu „Popularyzacja gry w piłkę siatkowa na Dolnym Śląsku. Nasze zawodniczki zdobyły pierwsze oraz czwarte miejsce w klasach szóstych, oraz trzecie i dziesiąte w klasach czwartych. W klasach czwartych padł rekord jeśli chodzi o ilość startujących zespołów( 38 zespołów) a łącznie wszystkich startujących 66 zespołów reprezentujących okręg Dolnego Śląska północ i południe.

Więcej…

Kolejne zwycięstwo młodych siatkarek UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie, trenujących w Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz. Podczas rozgrywanego w Miliczu turnieju z cyklu „Popularyzacja piłki siatkowej na Dolnym Śląsku”. Nasze zawodniczki zdobyły pierwsze miejsce wygrywając w finale z gospodarzem zawodów SP2 Milicz.

Więcej…

Mistrzostwo powiatu jeleniogórskiego w mini piłce koszykowej zdobyły nasze dziewczęta ze szkoły podstawowej. Takiego sukcesu nie odnieśliśmy od ponad dwudziestu lat w koszykówce. Zawody zostały rozegrane w naszej hali sportowej przy udziale 10 zespołów z naszego powiatu. Nasze złotka wygrały wszystkie spotkania eliminacyjne a w finale pokonały koleżanki z Łomnicy 16:4.  Oto one: Chorąża Joanna, Waligóra Iga, Kownacka Marta, Trafas Zuzanna, Wawrzak Nikola, Szczepańska Natasza. Chłopcy zajęli szóste miejsce.
Opiekun i organizator zawodów: Baranowska Natalia, Piotr Lesiński.

Więcej…

22.11.2015 w hali sportowej Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbył się Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej o puchar Dr. Schneider. W turnieju uczestniczyło pięć zespołów: Rudawy-Sokoliki Janowice Wielkie, CCC Piechowice, Gryfów Śląski, ARF Stara Kamienica oraz gospodarz turnieju Dr. Schneider. Rozgrywki rozegrano systemem „każdy z każdym”. Rozgrywkom towarzyszyła sportowa rywalizacja i przyjacielska atmosfera.
Klasyfikacja końcowa turnieju:    
1miejsce  Gryfów Śląski
2 miejsce  Rudawy- Sokoliki Janowice Wielkie                            
3 miejsce CCC Piechowice                              
4 miejsce Dr. Schneider 5miejsce ARF Stara Kamienica                               
Dekoracji wręczenia pucharów oraz nagród dokonał przedstawiciel zakładów Dr. Schneider. Podziękowania dla Piotra Lesińskiego za pomoc w organizacji turnieju.

Kolejny raz świetnie zaprezentowały się nasze siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas kolejnego turnieju z cyklu „Popularyzacja Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku", który odbył się w Sokołowicach koło Oleśnicy. Nasze zawodniczki zajęły pierwsze miejsce wygrywając w finale z zespołem z Kątów Wrocławskich 2:0. Tego samego dnia starsi koledzy – seniorzy Rudawy-Sokoliki rozgrywali turniej w Jeżowie Sudeckim z udziałem sześciu zespołów: Rakowice Wielkie, Lubomierz, Bóbr Marciszów, Przedwojów, oraz gospodarzy Jeżów Sudecki. W finale janowiccy seniorzy ulegli zespołowi z Przedwojowa 0:2 (23:25, 24:26). Młodsze zawodniczki przygotowują się do kolejnego turnieju, który rozegrany zostanie w Miliczu 28 listopada. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z poprzedniego turnieju. Trener Piotr Lesiński.

Więcej…

Dnia 04.11.2015 roku UKS Sokoliki Janowice Wielkie zorganizował pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd na mecz piłki siatkowej ekstraklasy kobiet ORLEN LIGA. Wyjazd, jak każdy cieszył się dużym zainteresowaniem młodych siatkarek.  

Więcej…

10 października 2015 roku w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w piłce siatkowej mężczyzn. W zawodach uczestniczyły amatorskie zespoły z naszego powiatu. System rozgrywek „każdy z każdym”. Nasza reprezentacja Janowic Wielkich wygrała wszystkie spotkania po 2:0 i uzyskała tytuł mistrz powiatu za rok 2015.

Więcej…

Rozpoczął się nowy sezon rozgrywek dziewcząt ze szkół podstawowych w piłce siatkowej pod hasłem Volleymania ogarnia Dolny Śląsk. Od nowego roku szkolnego jest to nowy projekt pod hasłem: upowszechnianie gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku. Świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego 10 października 2015 roku w Nowej Rudzie zdobywając pierwsze miejsce.

Więcej…

Anna Wysokińska z domu Baranowska, absolwentka janowickiej szkoły, podarowała 21 biletów na mecz piłki ręcznej Polska- Finlandia, który odbył się w przepięknej hali sportowej w Lubinie. Bramkarka kadry Polski nie po raz pierwszy robi niespodziankę dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Wielokrotnie podarowywała sprzęt sportowy do piłki ręcznej oraz prowadziła prelekcje na temat roli sportu w naszym życiu. Dodatkowo szkoła otrzymała od Ani piłkę z podpisami wszystkich zawodniczek oraz kadry trenerskiej. W organizacji wyjazdu pomogli nauczyciele wychowania fizycznego: Natalia Baranowska oraz Piotr Lesiński. Aniu dziękujemy!

Więcej…

W Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbyło się uroczeste zakończenie roku szkolnego oraz roku sportowego. Zostały zaprezentowane wszystkie trofea sportowe zdobyte w roku szkolnym 2014/2015. Uroczystego podsumowania dokonał dyrektor GZS Mirosław Wiśniewski w obecności wójta gminy Janowice Wielkie Kamila Kowalskiego, wszystkich zaproszonych gości oraz rodziców. Podziękowano dzieciom oraz młodzieży za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzono wspaniałych wakacji i kolejnych sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym.

Nauczyciele wychowania fizycznego: Baranowska Natalia oraz Piotr Lesiński

Więcej…

Gminny Zespół Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich już po raz kolejny wraz z Kołem Łowieckim TUR z Bielska Białej, które w okręgu Janowice Wielkie reprezentuje Pan Edward Cisło, oraz Nadleśnictwem Śnieżka był organizatorem akcji sprzątania szlaków turystycznych w Rudawach Janowickich. Młodzież rozpoczęła akcję w Trzcińsku koło parkingu przy Szwajcarce idąc przez zamek Bolczów aż do Janowic Wielkich. Miło było spotykać turystów na szlakach turystycznych, którzy pozdrawiali młodzież i dziękowali za ekologiczną postawę.

Więcej…

Rewelacyjny występ siatkarek z Janowic Wielkich w Twardogórze. Świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego ostatni raz w tym roku szkolnym 19 czerwca w Twardogórze turnieju z cyklu „Volleymania ogarnia Dolny Śląsk!”.

Więcej…

Jak co roku 10-13 czerwca odbyła się wycieczka ekologiczno-sportowa do Boszkowa koło Leszna nad jezioro Dominickie. W wycieczce uczestniczyły dzieci z koła ekologicznego klas I-III oraz siatkarki i sportowcy naszej szkoły. Uczestniczyło łącznie 41 osób. Pogoda dopisała co sprzyjało wspaniałej i radosnej atmosferze. Wycieczki do Boszkowa odbywają się od kilkunastu lat i cieszą się dużym zainteresowaniem. Kierownik i organizator wycieczki Piotr Lesiński.

Więcej…

Janowickie siatkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokoliki zostały zaproszone na międzynarodowy turniej piłki siatkowej koło Regensburga w Bawarii w Niemczech. Turniej odbywał się w dniach 5-7 czerwca na dwóch boiskach piłkarskich, na których rozstawiono 49 boisk do piłki siatkowej.W turnieju uczestniczyło 129 zespołów z Czech, Słowacji, Niemiec, dwa zaproszone z Polski( Janowice Wielkie oraz Bielsko Biała) i kilka zespółów z Włoch.

Więcej…

Damian Podgórski, uczeń klasy trzeciej Gimnazjum Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich, finalistą Dolnego Śląska w biegu na 1000 metrów. Damian biorąc udział w Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w biegach na 2000 metrów zdobył złoty medal i uzyskał praw startu w finale strefy jeleniogórskiej, który odbył się w Zgorzelcu. W finale Damian zmienił dystans z 2000 metrów na 1000 metrów. W Zgorzelcu wystartowało 26 najlepszych biegaczy, medalistów, z siedmiu powiatów. Po zaciętym i fascynującym biegu Damian zdobył srebrny medal i uzyskał prawo startu w finale Dolnego Śląska, który odbędzie się we Wrocławiu na stadionie olimpijskim. Obecnie Damian uczestniczy w Legnicy w testach piłkarskich, które zadecydują o przyjęciu Damiana do Akademii Piłkarskiej. Opiekun Piotr Lesiński

W Mysłakowicach koło szkoły w pięknym parku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze. Zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi zawodnicy i zawodniczki to klasy pierwsze i drugie. Nasza reprezentacja liczyła 39 osób ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem naszego zespołu szkół odnosząc wiele sukcesów indywidualnych jak również drużynowo nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych a drugie w gimnazjach. Na podium stanęło 14 osób. Dzieci i młodzież dekorowana jest do szóstego miejsca. Oto najlepsze wyniki naszych sportowców:

Więcej…

Po raz kolejny świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego, ostatni raz w tym roku szkolnym 23 maja w Kobierzycach koło Wrocławia, turnieju z cyklu „Volleymania ogarnia Dolny Śląsk!”. Nasze zawodniczki zdobyły dwa pierwsze miejsca w kategoriach: klasy czwarte, piąte oraz dwa miejsca drugie w klasach piątych oraz szóstych. Kilka zawodniczek zostało zaproszonych na obozy sportowe organizowane przez wrocławski klub siatkarski.

Więcej…

Po raz kolejny świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie, trenujące w Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz, podczas rozgrywanego w Nowej Rudzie turnieju z cyklu „Volleymania ogarnia Dolny Śląsk!”. Nasze zawodniczki zdobyły dwa pierwsze miejsca w kategoriach: klasy czwarte oraz piąte i dwa miejsca drugie w klasach piątych (drugi zespół) oraz szóstych. Zawodniczki przygotowują się do kolejnego turnieju , który rozegrany zostanie we Wrocławiu 23 maja 2015 roku.
 Trener Piotr Lesiński

Więcej…

Kolejny sukces młodych siatkarek z Gminnego Zespołu Szkól im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Uczennice klasy piątej jako mistrzynie powiatu oraz strefy jeleniogórskiej uczestniczyły w finale Dolnego Śląska, który odbył się we Wrocławiu przy ulicy Parkowej 18. W zawodach wzięły udział najlepsze cztery zespoły wyłonione z pośród kilkuset startujących od eliminacji. System rozgrywek każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Janowickie siatkarki wygrały 2:0 z mistrzem strefy legnickiej SP 3 Głogów, kolejny mecz wygrały z mistrzem strefy wałbrzyskiej 2:0 z SP Piława Górna a uległy w finale 1:2 z SP Milicz zdobywając wicemistrzostwo Dolnego Śląska w mini piłce siatkowej. Oto nasze sreberka: Czarnecka Izabela, Jońca Maryla, Waligóra Iga, Walla Patrycja, Chorąża Joanna, Czarnecka Oliwia, Wawrzak Nikola, Dąbrowska Emilia. Trener Piotr Lesiński

Więcej…

 

W Siedlęcinie, koło Jeleniej Góry, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego 2015 w szachach indywidualnych oraz drużynowych. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze. Każdego roku nasza reprezentacja startuje w zawodach odnosząc wiele sukcesów.Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych:juniorka- junior młodszy, juniorka - junior starszy oraz seniorki i seniorzy. Skład naszej reprezentacji gminy liczył 18 osób.
Oto miejsca indywidualnie:

Więcej…

Kolejny sukces młodych siatkarek UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego 28 marca w Obornikach Śląskich turnieju z cyklu „Volleymania ogarnia Dolny Śląsk!”. Nasze zawodniczki zdobyły dwa pierwsze miejsca w kategoriach: klasy czwarte i piąte oraz dwa miejsca drugie w klasach piątych i szóstych oraz jedno V w klasach czwartych. Kolejny turniej pod koniec kwietnia w Nowej Rudzie.

Trener Piotr Lesiński

Więcej…

Po raz kolejny świetnie zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas rozgrywanego 22 marca 2015 roku w Ząbkowicach Śląskich turnieju z cyklu „Volleymania ogarnia Dolny Śląsk!”. Nasze zawodniczki zdobyły trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach: klasy czwarte, piąte i klasy szóste,oraz dwa miejsce trzecie w klasach czwartych oraz piątych. Łącznie przywiozły pięć pucharów, które wezbogacą ich wspaniałą kolekcję. Dodatkowo siatkarki klas piątych w poniedziałek, w Karpaczu, zdobyły mistrzostwo powiatu jeleniogórskiego a we wtorek po raz pierwszy w historii szkoły wygrały finał strefy jeleniogórskiej, które odbyły się w Leśnej koło Lubania uzyskując prawo gry w finałach Dolnego Śląska, które odbędą się 15 kwietnia we Wrocławiu.

- W zawodach w Ząbkowicach Śląskich wzięły udział 150 uczestniczki reprezentujące okręg Dolnego Śląska północ i południe z 40 zespołów - wyjaśnia trener naszych siatkarek Piotr Lesiński.

Więcej…

W tym tygodniu w Szkole Podstawowej w Siedlęcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w szachach drużynowych szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Więcej…

10.03.2015 roku w szkole podstawowej w Karpaczu odbyły się mistrzostwa powiatu jeleniogórskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas szóstych. W zawodach wystartowało dwanaście zespołów żeńskich oraz trzynaście zespołów męskich z naszego powiatu.

Więcej…

Nasi chłopcy ze szkoły podstawowej zdobyli trzecie miejsce w mistrzostwach powiatu jeleniogórskiego w piłce nożnej halowej organizowane przez Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze. Zawody odbyły się w sobotę 14 lutego 2015 roku w pięknej hali sportowej w Jeżowie Sudeckim. Chłopcy otrzymali pamiątkowe brązowe medale oraz puchar.

Więcej…

04 lutego 2015 roku w hali sportowej Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbył się półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze oraz UKS Sokoliki Janowice Wielkie. W zawodach wystartował mistrz powiatu kamiennogórskiego, powiatu lubańskiego, mistrz powiatu jeleniogórskiego oraz organizatorzy UKS Sokoliki. Dwie pierwsze drużyny uzyskały prawo gry w finale w Kamiennej Górze (gimnazjum Leśna oraz gimnazjum Marciszów). Kilka dni pózniej nasi chłopcy z gimnazjum rozegrali półfianały strefy w Marciszowie z udziałem mistrzów powiatu bolesławieckiego, kamiennogórskego oraz mistrza miasta Jeleniej Góry. Nasi chłopcy zajęli trzecie miejsce przegrywając drugie miejsce premiowane grą w finale 2:1 z Bolesławcem.
Opiekun Piotr Lesiński

Więcej artykułów…