Odsłon : 1490202

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Gminę Głuszyca bieg zgromadził na starcie 89 zawodników, którzy mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę i 643 metry przewyższeń. Mimo dość krótkiego dystansu trasa była bardzo wymagająca. Bieg na szczyt położony na wysokości 870 m. n.p.m. oferował wszystko, co biegacze górscy lubią najbardziej - długie i strome podbiegi oraz ostre zbiegi.

Wytchnieniem i nagrodą w czasie biegu były niesamowite górskie panoramy, które mogli podziwiać zawodnicy.
Na linii startu pojawili się zawodnicy Grupy Biegowej "NaturalniE Janowice" pp. Krystyna i Stanisław Świerk.
Pokonanie tej nad wyraz wymagającej trasy, zajęło pani Krystynie 1 godzinę 4 minuty i 16 sekund, co pozwoliło uplasować się jej na 1 pozycji w swojej kategorii wiekowej. Wśród kobiet nasza reprezentantka zajęła 9 miejsce na 22 startujące.