In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2826
Zakładki : 6
Odsłon : 2032371

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Początkiem września w Głuszycy odbył się ultramaraton pod nazwą "Waligóra Run Cross" na dystansie 53 km. Trasa zawodów rozpoczyna się w Głuszycy, następnie przebiegając przez malownicze Góry Suche powraca do miasteczka. Stosunkowo niewielka wysokość gór (najwyższy szczyt Waligóra 936 m n.p.m.) oraz ich urozmaicony charakter pozwoliły na stworzenie wymagającego, górskiego krosu z licznymi zbiegami, podbiegami, a także podejściami.

Nawierzchnię trasy biegu ci stanowią drogi leśne, gruntowe oraz częściowo szutrowe, a także słabo widoczne ścieżki oraz drogi asfaltowe stanowiące niecałe 10 % trasy zawodów. Na udział w takich zawodach zdecydował się mieszkaniec naszej Gminy -  Paweł Sadowski, który ukończył  zawody na znakomitym 5 miejscu w klasyfikacji open. Czas 05:33:42 pozwolił zająć mu 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W biegu wzielo udział 114 zawodników.
Gratulujemy i zyczymy kolejnych sukcesów!
Tekst: T.M