In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 3084
Zakładki : 6
Odsłon : 2299358

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Członkowie Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości, a jednocześnie Przyjaciele świetlicy  wiejskiej „Rudawy” - Państwo Urszula i Paweł Styczyńscy z Bogatyni na początku 2017 r.  zaproponowali opiekunce świetlicy wzięcie udziału w konkursie IV Edycji Wolontariatu PGE, w którym można było otrzymać 5 tys zł na działania związane ze świetlicą.

Był to doskonały impuls, aby doprowadzić do remontu świetlicowych toalet, szybko więc został przygotowany wniosek o dofinansowanie remontu i z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Udało się! Otrzymaliśmy dotację w wysokości 5 tys. zł, która miała być przeznaczona na zakup materiałów, prace mieli zaś wykonać wolontariusze z PGE Bogatynia oraz członkowie Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości. W czerwcu rozpoczęła się realizacja zadania, przystąpiono do demontażu wyposażenia pierwszej toalety. Okazało się, że pracy jest bardzo dużo i na prośbę opiekunki świetlicy do działań dołączyli tatusiowie dzieci. Remont wspierali również pracownicy Urzędu Gminy.
Remont zakończono pod koniec roku. Dwie toalety oraz przedsionek są po kapitalnym remoncie. Wymieniono wszystko, co tylko było można – tynki, okno, instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, położono kafelki, założono nową armaturę sanitarną, wentylację.
Działania trwały dość długo, bo zawdzięczamy je przede wszystkim wolontariuszom, którzy przyjeżdżali lub przychodzili do świetlicy po pracy lub w weekendy: pracownikom Kopalni i Elektrowni Turów w Bogatyni: Urszuli i Pawłowi Styczyńskim, Małgorzacie i Mariuszowi Dubowik, Beacie i Adamowi Wołowiczom, ojcom dzieci: Adamowi Łoin (tu składamy szczególne podziękowania za trwanie przy remoncie do samego końca), Michałowi Słomińskiemu, Rafałowi Głowińskiemu, członkom Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości: Grzegorzowi Tomczykowi, Wojciechowi Wojtysiakowi, Agnieszcze Barsul, Krzysztofowi Pałętce. Dziękujemy również Pracownikom Urzędu Gminy za włączanie się w działania, za transport, montaże i pomoc w trudnych sytuacjach.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Pisarska