In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2879
Zakładki : 6
Odsłon : 2083254

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W świetlicy wiejskiej „Rudawy” odbyła się projekcja kilku filmów dokumentalnych o Janowicach Wielkich. Filmy zostały zrealizowane podczas pleneru filmowego, który jesienią odbył się na terenie naszej wsi. Uczestnikami pleneru byli słuchacze Wydziału Filmowego tzw. „SKIBY” czyli Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, pod opieką wykładowców studium - Pana Marka Hamery oraz Pani Grażyny Pieczuro, autorki wielu filmów dokumentalnych o znanych postaciach ze świata kultury, m.in. „Agnieszka” (o Agnieszcze Osieckiej), „Seweryn” (o Sewerynie Krajewskim), „Po prostu...Krystyna Feldman”. Podczas dwóch dni zdjęciowych nakręcone zostały ujęcia prezentujące zarówno wieś, jak i ludzi tu mieszkających.

Po kilku miesiącach pracy nad materiałem filmowym młodzi twórcy postanowili pokazać efekt swojej pracy mieszkańcom Janowic. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem i został bardzo ciepło przyjęty przez widzów. Bardzo dziękujemy młodym twórcom za przygotowanie filmów o naszej okolicy.