In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2877
Zakładki : 6
Odsłon : 2083072

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

17 grudnia w Świetlicy Wiejskiej "Rudawy" w Janowicach Wielkich miały miejsce tradycyjne jasełka przygotowane i zrealizowane przez dzieci i młodzież uczęszczające do świetlicy na zajęcia. Tradycyjnym elementem wieczoru był również świąteczny poczęstunek który dla licznie zgromadzonych gości przygotowały janowickie gospodynie które również aktywnie udzielają się w pracach świetlicy. 

Spotkanie wspólnie ze świetlicą wiejską „Rudawy” zorganizowali:

1. Grupa seniorów oraz dorosłych osób działających w świetlicy –wszystkim im z całego serca dziękujemy

2. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich – szczególne podziękowania składamy Pani Małgosi Gajewicz

3. Młodzież ze Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości z Janowic

4. Fundacja Przystanek Dobrych Myśli z Janowic

5. Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom, które współtworzyły to spotkanie, pomagały przy dekoracjach, przygotowywały potrawy wigilijne, pożyczały sprzęty kuchenne itp.

6. Ogromne podziękowania należą się Piekarni Państwa Mirosiów, którzy od lat wspierają naszą świetlicę swoimi wypiekami. Dzisiaj również będą Państwo mogli degustować ciasta z Ich piekarni.

7. Dziękujemy Pani Zosi Dul – sołtysowi naszej wsi, która wsparła nas po raz kolejny.

8. Dziękujemy pastorowi Bartkowi Tomczyńskiemu za choinkę i za współpracę

Impreza była również zakończeniem dwóch projektów:

  • „Odkryj swój talent!” finansowany przez Fundację Tesco Dzieciom. W ramach tego projektu dzieci i młodzież z naszej świetlicy przez 10 miesięcy brały udział w szeregu działań – warsztatach artystycznych, technicznych, kulinarnych, recyklingowych, w wycieczkach itp. Na zakończenie projektu przygotowana została wystawa zdjęć, którą mogą Państwo obejrzeć w holu świetlicy oraz Księga Pamiątkowa złożona z prac uczestników projektu. Zachęcamy do oglądania.
  • "Integracja międzypokoleniowa seniorów w Kotlinie Jeleniogórskiej" - projekt realizowany przez Stowarzyszenie Faktor, którego szefową jest Dorota Goetz. W ramach projektu zostały przygotowane dekoracje świąteczne oraz potrawy wigilijne - m.in pierogi z kapustą i z grzybami, barszcz, śledzie, sałatka.

fot. Mateusz Caban