In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Użytkowników : 5
Artykułów : 2313
Zakładki : 6
Odsłon : 1462891

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Stowarzyszenie Góry Szlonych Możliwości zakończyło realizację projektu „Smakowite Spotkania” dofinansowanego przez Fundację BZ WBK w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Uczestnicy dwóch ostatnich kulinarnych spotkań byli ogromnie zadowoleni zarówno z przygotowanych wspólnie potraw, jak też z programu artystycznego. Zespół „Różanka” zaproponował przygotowanie fasolki po bretońsku, natomiast na zakończenie projektu hitem była grochówka w kociołku, nad przygotowaniem której czuwali członkowie zespołu „Rudawianie”. Podczas spotkań wykorzystywano również inne zakupione na potrzeby projektu sprzęty, m.in. grilla i patelnię, przygotowując inne ogniskowe potrawy.

Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę i po wakacjach planowane są kolejne kulinarno-muzyczne spotkania.

Więcej…

Projekt „Smakowite spotkania” realizowany przez Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości dzięki dotacji otrzymanej z Fundacji BZ WBK w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, minął półmetek. Za nami kolejne dwa kulinarne, plenerowe doświadczenia. Każde z nich udało się znakomicie, chociaż aura nie rozpieszczała uczestników. Zostały przygotowane potrawy w kociołku, na ognisku – bogracz w dwóch wersjach – mięsnej oraz dla wegetarian, a na kolejnym spotkaniu młoda kapusta z pysznymi dodatkami. Był również czas na wspólne muzykowanie – raz przy gitarach, a kolejnym razem wspólnie z zespołem „Bolczowianie”, którego członkowie nie tylko śpiewali, ale też po mistrzowsku gotowali. Kolejne spotkania już za kilka dni. Tym razem naszymi gośćmi będzie zespół „Różanka”.

Więcej…

 

W czwartek 14 maja o godz. 16.00 Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości zaprasza mieszkańców naszej gminy oraz gości na plac przy świetlicy wiejskiej „Rudawy” na kolejne wspólne plenerowe gotowanie. Spotkanie uświetni zespół „Bolczowianie”, z którym będzie można wspólnie pospiewac znane piosenki. Projekt „Smakowite spotkania” jest realizowany w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” fundacji BZ WBK.

Pod koniec marca na placu zabaw przy świetlicy wiejskiej „Rudawy” zamontowano 4 urządzenia: huśtawkę „bocianie gniazdo”, karuzelę, huśtawkę wagową oraz zestaw ze zjeżdżalnią i drabinkami. Koszt zakupu i montażu urządzeń - 22.085 zł pokryła Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy GOPS w Janowicach Wielkich. W ten sposób zakończył się remont i wyposażanie terenu przy świetlicy.

Więcej…

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości rozpoczęło realizację projektu „Smakowite Spotkania” dofinansowanego przez Fundację BZ WBK w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Celem projektu jest integrowanie mieszkańców poprzez organizację cyklu plenerowych spotkań kulinarnych połączonych ze wspólnym muzykowaniem. Pierwsze spotkanie miało być jednocześnie powitaniem wiosny, ale pogoda niestety nie sprzyjała i część działań odbyła się w świetlicy. Na placu został rozstawiony duży grill, na którym przygotowano owocowe desery na gorąco – pieczone jabłka i banany z dodatkiem konfitur.

Wiemy z doświadczenia, że wspólne gotowanie bardzo jednoczy ludzi. Wykorzystując zakupione sprzęty (grill, ruszt, kociołek, przybory kuchenne itp) stowarzyszenie zorganizuje jeszcze w ramach projektu cztery spotkania kulinarne, podczas których przygotowane zostaną na grillu lub ognisku rozmaite potrawy. Będzie też okazja do śpiewania, rozmów, snucia dalszych planów działań.

Więcej…

W piątek 27 marca o godz. 16.00 Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości inauguruje projekt „Smakowite spotkania” dofinansowany w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji BZ WBK. Podczas cyklu 5 plenerowych kulinarnych spotkań uczestnicy będą wspólnie przygotowywać potrawy, wykorzystując zakupione dzięki dofinansowaniu sprzęty – m.in. grilla, kociołek, patelnię. Integracji będzie też sprzyjało wspólne muzykowanie z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy na odnowiony plac przy świetlicy „Rudawy”!

 

alt12 lutego o godz. 15.00 zapraszamy mieszkańców Janowic i okolic do świetlicy wiejskiej "Rudawy" na spotkanie przy kawie i herbacie. Podczas spotkania będzie można pośpiewać z zespołem „Bolczowianie”. Prosimy o przyniesienie słodkich wypieków.

Informacja o środkach finansowych pozyskanych na realizację działań na rzecz dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w 2014 r.

W 2014 roku w świetlicy wiejskiej „Rudawy” odbyło się wiele atrakcyjnych działań dzięki pozyskaniu dotacji z rozmaitych funduszy. Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości pozyskało następujące środki:

Więcej…

 

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości dostało 2,5 tys. zł na projekt "Smakowite spotkania". Możemy wspólnie tę kwotę pomnożyć, zagłosując jednorazowo na w/w projekt. Na stronie http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html trzeba znaleźć woj. dolnosląskie, potem na liście projektów "Smakowite spotkania" z Janowic Wielkich. KONIECZNIE prosimy o potwierdzenieoddanego głosu klikając na linka w mailu. Głosowanie trwa tylko do 21 grudnia. 3 projekty z największą liczbą głosów dostaną nagrody pieniężne.

Cała rodzina może głosować z jednego komputera - przy głosowaniu z kilku e-maili za każdym razem trzeba zamknąć wyszukiwarkę i otworzyć ją ponownie.
Prosimy o przekazywanie tej informacji dalej (koniecznie z opisem jak głosować).

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości oraz  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 19 grudnia (piątek) 2014 r. w świetlicy wiejskiej „Rudawy” o godz.17.30.

Więcej…

Dobiega końca projekt „Kultura niejedno ma imię” realizowany przez Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości dzięki wsparciu finansowemu z Fundacji PZU. Od końca maja dzieci uczestniczyły już w 12 wycieczkach do rozmaitych instytucji kultury na terenie Dolnego Śląska, były m.in. w Muzeum Karkonoskim, Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze oraz we Wrocławiu, Panoramie Racławickiej, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, zwiedziły ekspozycje w zamkach: Książ, Czocha, Bolków, w Wieży w Siedlęcinie, Muzeum Zabawek, Hucie Szkła, w Zamku Legend Śląskich, obejrzały kilka spektakli teatralnych w Teatrach: Animacji w Cieplicach, Norwida w Jeleniej Górze, Polskim we Wrocławiu oraz podczas Festiwali Teatrów Lalek we Wrocławiu, uczestniczyły w porankach muzycznych w filharmonii. Podczas dwóch dwudniowych wycieczek zwiedzały też Wrocław. Było mnóstwo wrażeń, bowiem różnorodny program wycieczek sprzyjał bogactwu doznań.

Przed nami dwa ostatnie wyjazdy – dla młodszych dzieci do Teatru Animacji w Cieplicach na przedstawienie „Królewski Wróbel” oraz do filharmonii na muzyczny poranek, a dla młodzieży do Teatru im. Norwida na spektakl „Scrooge – opowieść wigilijna”.

Więcej…

Więcej artykułów…