In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3272
Zakładki : 6
Odsłon : 2473633

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

bochynekUrodził się w Kowarach 50 lat temu i przez prawie całe życie związany był z regionem jeleniogórskim. Z wykształcenia leśnik. Przez 20 lat pracował w Nadleśnictwie „ŚNIEŻKA”. Obecnie jest pilotem wycieczek i przewodnikiem sudeckim, uprawia fotografię przyrodniczą i krajoznawczą.
Uprawiając alpinizm, dotarł do najodleglejszych zakątków naszej Planety. Był w Tybecie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Nepalu, Kazachstanie, Tanzanii, Ekwadorze, Wenezueli, Peru, Indonezji, Papui Nowej Gwinei i w kilkudziesięciu krajach Europy i Azji.

  Bywał w najgłębszych jaskiniach (studnia Minye, najgłębsza w Oceanii – 417 metrów), w górach wysokich – dwukrotnie pokonując wysokość 7000 metrów (Pamir, Himalaje). Zimą zdobył najwyższy czynny wulkan świata Cotopaxi (6030 metrów) w Andach.
Fotograficznym efektem podróży są wystawy prezentowane ponad 70 razy w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech i Estonii.
Szczególne miejsce w jego fotografii zajmują Rudawy Janowickie i ich przyrodnicze bogactwo. Jest autorem wystawy „Skalny Świat Rudaw Janowickich”, wielokrotnie prezentowanej w Polsce, a nawet w alpejskiej Austrii. Kilka lat temu wydał album pod takim samym tytułem. Współtworzył monografię „Flora Śląska”. Liczne fotografie publikował w albumach zbiorowych i czasopismach: Focus, Cosmopolitan, Poznaj Świat, Jaskinie, Taternik.