In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2920
Zakładki : 6
Odsłon : 2155003

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Błąd
  • [sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

{gallery width=120 height=120}2016-02-12a/DSC03532.JPG{/gallery}

To już 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , od wielu lat w Gminnym Zespole Szkół w Janowicach Wielkich organizowane są imprezy w ramach WOŚP, 10 stycznia 2016 zbieraliśmy pieniądze na wyposażenie oddziałów pediatrycznych oraz godną opiekę nad seniorami. Razem ze 120 tysiącami wolontariuszy w Polsce i na świecie nasi uczniowie kwestowali na terenie gminy zachęcając mieszkańców do wspierania „ Orkiestry” .

Mieszkańcy gminy bardzo chętnie włączali się " do wspólnego grania" wrzucając monety i banknoty do puszek. Symboliczne serce przyklejane przez kwestujących było znakiem wspierania tego szczytnego celu.
O godzinie 13.00 zaczyna się impreza główna w ramach 24 Finału WOŚP- w szkolnej auli na scenie grają uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy, w kawiarence z domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców nauczyciele oraz uczniowie z samorządu szkolnego – wszyscy przygotowani do działania .
W ciągu dnia trwa zabawa dla młodszych i starszych z wieloma atrakcjami – konkursy loteria „ koło fortuny” , aukcje i licytacje i dużo ,dużo dobrej muzyki również na żywo .
Występują uczennice ze szkoły oraz absolwentki i ich goście.
Bawimy się zbierając pieniądze dla Fundacji , niektórzy podczas licytacji tracą głos , ale warto- gdy za jeden orkiestrowy kubek otrzymujemy 330zł , czy hotelowe noclegi 1000 zł ,
a przedmiotów licytowanych było więcej.
Około 20.00 wysyłamy symboliczne światełko do nieba in w asyście uczniów zawozimy puszki do sztabu przy Komendzie Hufca ZHP w Jeleniej Górze gdzie zostaną oficjalnie otwarte , a pieniądze przeliczone.
Wracamy do domu jest 22.30 w TV widzimy ,ze Orkiestra ma już ponad 44 miliony , a my….
We wtorek około 21.00 dowiadujemy się ,że wszystkie dotychczasowe rekordy zostały pobite !!! na terenie gminy zebraliśmy łącznie
14241,05 zł
Radość ogromna pomimo różnych przeciwności kolejny raz udało się przekonać wielu ,że można dokonać bezinteresownie czegoś wielkiego, wierzę , że zachęci to innych by za rok zagrali razem z nami.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do tego sukcesu nie wymieniając nazwisk , by kogoś nie pominąć , dziękuję uczniom kwestującym i pracującym w kawiarence , nauczycielom opiekunom samorządu , pracownikom administracji i obsługi szkoły, rodzicom przygotowującym kanapki dla kwestujących , tym którzy dostarczyli ciasta i inne produkty, muzykom , wszystkim którzy dostarczyli przedmioty na licytację oraz mojej rodzinie za okazaną pomoc i wyrozumiałość.

Do zobaczenia za rok na XXV jubileuszowym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dyrektor Szkoły

{gallery}20106-02-12a{/gallery}