In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2920
Zakładki : 6
Odsłon : 2154921

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Tegoroczny piknik rodzinny w naszej szkole odbył się pod hasłem: „Turniej rycerski na zamku Camelot”. Szkolne boisko przeniosło nas w odległe czasy średniowiecza. Uczniowie naszej szkoły wykonali wspaniałe makiety zamków średniowiecznych oraz herby klasowe, które były znakomitą dekoracją imprezy przygotowanej i prowadzonej przez: dyr. szkoły p. M. Wiśniewskiego, p. J. Drygalską, p. A. Rusin, p. E. Bartosiewicz.


Król Artur (pan dyr. M. Wiśniewski) i królowa Ginewra (pani dyr. M. Smektała) zaprosili na swój zamek licznych gości i ogłosili turniej rycerski. Wśród przybyłych byli: giermkowie, rycerze oraz Husycka Rota Piesza, zrzeszona w Rycerskim Bractwie Kurkowym, która zademonstrowała pojedynek rycerski zakończony pojednaniem. Oddano honorową salwę z hakownicy oraz wystrzał armatni, który wzbudził entuzjazm przybyłych gości.
Damy dworu w pięknych sukniach częstowały przybyłych smakowitym jadłem (m. in. ciasta pieczone przez mieszkańców grodu) i wybornymi napitkami. Zadbano również o stylową oprawę muzyczną, a najmłodsi goście (uczniowie klas I-III, IV-VI SP oraz I-III G) zademonstrowali swoje umiejętności taneczne w tańcach dworskich.
Atrakcją dla uczestników turnieju była kuźnia kowalska, strzelnica (strzał z prawdziwej kuszy i łuku) oraz konie rycerskie.
Sporo emocji dostarczyły gościom potyczki rodzinne w urozmaiconych konkurencjach:
-trafienie kopią do tarczy (jazda konna – rodzic wraz z dzieckiem)
-slalom z koromysłem (specjalny przyrząd w dawnych czasach do noszenia wody)
-pokonanie smoka
-wyszywanie chusty dla króla Artura
Zwycięzcy w potyczkach rodzinnych otrzymali wspaniałe nagrody –
I miejsce – voucher rodzinny do restauracji „Przycup w dolinie”
II miejsce – tort średniowieczny
Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym:
-firmie PZU (odblaski)
-restauracji „Przycup w dolinie” p. Katarzyny i Adriana Trafasów (voucher)
-p. Beacie Gaweckiej (tort średniowieczny)
-piekarni p. Agnieszki i Krzysztofa Szpechtów (pieczywo)
-p. Robertowi Kaźmierskiemu (pokaz konny)
-p. Jackowi i Tobiaszowi Chojnackim (Bractwo Rycerskie)
-rodzicom, którzy dostarczyli ciasta do kawiarenki
Redakcja gazetki szkolnej Gimnews