In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 3038
Zakładki : 6
Odsłon : 2265057

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

22 maja 2015 r. we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się Finał VII/XI Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2015.

Głównym celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym.

Do finału konkursu, który odbył się po eliminacjach szkolnych, gminnych/miejskich i w 4 subregionach: jeleniogórskim, legnickim, wałbrzyskim, wrocławskim, zakwalifikowano 48 drużyn po 12 w każdej kategorii. W kategorii gimnazjum, uczniowie startowali indywidualnie.
Głównymi organizatorami konkursu są: Województwo Dolnośląskie oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.
Ten prestiżowy konkurs, cieszący się ogromnym, rosnącym z roku na rok zainteresowaniem, objęli honorowym patronatem między innymi: Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Obrony Narodowej oraz Minister Środowiska.
Laureaci I miejsc w danej kategorii otrzymali tytuł: "Mistrz Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa".
Po ten zaszczytny tytuł w kategorii klas IV-VI sięgnęła drużyna z Janowic Wielkich. Maryla Jońca, Ewelina Kudela i Mariola Markowiak pod opieką Marzeny Pikus wywalczyły I miejsce w Dolnośląskim Finale Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2015. Dziewczynki musiały wykazać się praktycznymi umiejętnościami dotyczącymi między innymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, wiedzą dotyczącą obiektów zabytkowych, znajomością znaków drogowych. Nie wiadomo z jakimi problemami zetkną się w przyszłości uczestnicy turnieju, a nauka bezpiecznych zachowań ma pomóc w ich rozwiązywaniu. W trakcie emocjonujących zmagań pełno było sztucznej krwi, otwartych złamań, Realizmu dopełniali pozoranci zachowujący się, jak prawdziwe ofiary wypadków – krzycząc, wyrywając się, czy mdlejąc.
Finaliści byli bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku i pełni zapału do pracy, oraz nadziei na zwycięstwa w kolejnych edycjach. Gratulujemy i życzymy sukcesów!