In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 3038
Zakładki : 6
Odsłon : 2265031

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz szósty ogłosił konkurs pt. „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”. Tegoroczna edycja była szczególna ponieważ podsumowywała program regionalny dla naszego województwa realizowany w latach 2007-2013. Finał konkursu odbył się we Wrocławiu 9 maja 2015 r. podczas pikniku plenerowego promującego fundusze unijne na Dolnym Śląsku, kiedy to cała Polska świętowała Dzień Europy.

Z pośród ponad 200 gimnazjów, które uczestniczyły we wcześniejszych edycjach tego konkursu do wzięcia udziału zaproszono wyłącznie te szkoły, które w poprzednich latach były kilkakrotnymi laureatami w województwie. Wśród zaproszonych szkól znalazła się również nasza.
Podczas Pikniku na wrocławskiej Pergoli w „ FINALE - FINAŁÓW” obok drużyny z Janowic Wielkich zaprezentowali się również przedstawiciele Kamiennej Góry, Prusic, Zgorzelca i Nowej Rudy.
Nasi reprezentanci przedstawili scenkę rodzajową prezentującą wykorzystanie funduszy unijnych w naszej okolicy i powiecie ( m.in. pracownia przyrodnicza w szkole, punkt widokowy w Radomierzu, szpital, muzeum, czy teatr im. Norwida w Jeleniej Górze). Drużyna w składzie: Klaudia Górnicka, Dagmara Rybak, Angelika Maj i Mateusz Smektała przygotowana pod kierunkiem p. Marioli Smektały wywalczyła dla Janowic Wielkich - II miejsce w województwie ….. gratulujemy.