In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 3038
Zakładki : 6
Odsłon : 2265060

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W piątek 17 kwietnia 2015 roku miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. W jeleniej Górze, w Państwowej Karkonoskiej Szkole Wyższej odbył się półfinał subregionu jeleniogórskiego w ramach XI Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” 2015.

 

Głównymi organizatorami konkursu są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Wśród laureatów znaleźli się podopieczni  naszej Szkoły Podstawowej ,uczennice klasy VI  Maryla Jońca, Ewelina Kudela, Mariola Markowiak ,zajęły trzecie miejsce w kategorii  klas IV-VI. Opiekunką ekipy jest Marzena Pikus. Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przemocy w szkole. Dzieci musiały przejść 6  stacji tematycznych. Należało wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi.  Dziewczyny wywalczyły awans do finału konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się w maju we Wrocławiu. Życzymy im powodzenia!     MP