In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2920
Zakładki : 6
Odsłon : 2154904

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz


Pierwszy Dzień Wiosny związany jest z końcem zimy i przebudzaniem się przyrody do życia. Jak co roku w Gminnym Zespole Szkół im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich uroczyście witaliśmy nadchodzącą wiosnę.
Z tej okazji wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w imprezie pod hasłem: „Wiosna zdrowa, kolorowa”. Celem naszej wiosennej zabawy było zapoznanie uczniów z Piramidą Zdrowego Żywienia, rozwijanie umiejętności kulinarnych, przybliżenie 10-ciu zasad zdrowego żywienia a przede wszystkim dobra zabawa. Imprezę przygotowały panie Marzenna Pikus i JoannaFaber .

Pierwsze zadanie polegało na zaprezentowaniu piramidy zdrowego żywienia wg własnego, oryginalnego pomysłu, klasy przedstawiły między innymi : żywe piramidy zbudowane z uczniów, piramidę w formie piosenki, plakatu i przestrzennej budowli. Każda klasa spisała się na medal.

Drugim zadaniem było przygotowanie zdrowego, smacznego musli, które było oceniane/ próbowane/ przez jury. I tu wielkie zaskoczenie musli zadziwiło kompozycją smaków, estetyką przygotowania oraz podania .

Trzecie zadanie polegało na przedstawieniu wylosowanego zadania w formie kalamburów, a dokładnie zaprezentowanie czynności wykonywanych w kuchni. Wszyscy świetnie sobie poradzili.

Na podsumowanie imprezy obejrzeliśmy film pt.”10 zasad zdrowego żywienia”

Jury nie było w stanie wybrać najpiękniejszej piramidy czy najsmaczniejszego musli , ponieważ wszyscy okazali się w tym dniu zwycięzcami.

Klasy otrzymały z rąk pana dyrektora pamiątkowe dyplomy oraz słodycze, oczywiście niskokaloryczne . Pierwszy Dzień Wiosny w GZS im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zaliczamy do bardzo udanych i już czekamy na następny.
MP JF