In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości i 1 użytkownik 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2920
Zakładki : 6
Odsłon : 2155031

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zostali laureatami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
25 marca 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych ,,Mechanik” w Jeleniej Górze odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Gminny Zespół Szkół im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Aż trzech uczniów naszej szkoły sięgnęło po najwyższe miejsca, ale wszyscy osiągnęli bardzo dobre wyniki w teście pisemnym wykazując się ogromną wiedzą z zakresu historii pożarnictwa, techniki pożarniczej, znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobył Kacper Szkaradek, a III miejsce – Paweł Tatarzyn, natomiast w gimnazjum II miejsce wywalczyła – Paulina Rożko.
Zwycięzca I miejsca – Kacper Szkaradek reprezentować będzie powiat jeleniogórski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 17 kwietnia 2015 roku w Nowej Rudzie.
Wartościowe nagrody (tablety, dyski zewnętrzne, słuchawki , pendrive i vouchery na całodniowy rodzinny pobyt w Aquaparku) wręczył zwycięzcom komendant KM PSP w Jeleniej Górze - mł. bryg. Jerzy Sładczyk.
Do konkursu uczniów przygotowywała pani Mariola Smektała, przy współpracy rodziców i opiekuna MDP przy OSP w Janowicach Wielkich – pana Stanisława Tatarzyna
Więcej informacji nt. konkursu oraz zdjęcia znajdą Państwo na stronie www.straz.jgora.pl w artykule „ Wiedza o pożarnictwie na 5+”


MS