In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3599
Zakładki : 6
Odsłon : 2802737

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W dniu 05.02.2020 r. na wniosek Gminy Janowice Wielkie odbyło się spotkanie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym udział wzięli: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze tj.: Dyrektorzy Wydziału Komunikacji oraz Wydziału Dróg Powiatowych, Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze z Wydziału Ruchu Drogowego, GDDKiA z wrocławskiego oddziału oraz Rejonu Dróg w Legnicy, Przewodniczący Rady Gminy w Janowicach Wielkich, Wójt Gminy Janowice Wielkie oraz Sołtys wsi Radomierz.

Tematem spotkania było rozważenie konieczności zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z drogami powiatowymi nr 2735D Radomierz-Kowary oraz 2750 Radomierz-Komarno. Po przedstawieniu przez Gminę stanu faktycznego związanego z wprowadzoną w 2019 r. nową organizacją ruchu na ww. skrzyżowaniu i stwierdzono, że wnioski są w całości zasadne. W związku, z tym przyjęto do procesu tworzenia zmiany organizacji ruchu następujące propozycje:
- poszerzenie łuku wjazdowego z drogi krajowej nr 3 z Jeleniej Góry, na drogę powiatową w kierunku Janowic Wielkich;
- wykonanie wysepek zjazdowych i wyjazdowych z drogi powiatowej na drogę krajową;
- montaż luster sferycznych;
- wystąpienie z wnioskiem wszystkich zainteresowanych stron do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego o montaż fotoradaru na ww. skrzyżowaniu.
Przedstawiciele GDDKiA zobowiązali się do przedstawienia władzom Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, Gminy Janowice Wielkie i Policji Miejskiej w Jeleniej Górze projektu zmian organizacji ruchu uwzględniającego wnioski zgłoszone na spotkaniu. Czekamy więc na działania, mając nadzieję, że przyczynią się one do wzrostu bezpieczeństwa na ww. skrzyżowaniu.