In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3555
Zakładki : 6
Odsłon : 2756774

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W dniach 22-23.11.2019 roku odbył się w Legnicy międzynarodowy turniej karate olimpijskiego „XX CUPRUM CUP International Karate - POLISH OPEN 2019”, który był jednocześnie turniejem rankingowym do Kadry Narodowej karate. Udział w nim wzięło troje uczniów janowickiej szkoły.

Do rywalizacji zgłosiło udział 265 zawodników z 20 klubów karate, z 3 państw – Polski, Czech i Rosji. Zawody odbywały się pod okiem Wiceprezesa Polskiego Związku Karate Wacława Antoniaka. Patronat Honorowy nas imprezą objął Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski. Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach – kata (indywidualne i drużynowe z podziałem na wiek) oraz kumite (indywidualne i drużynowe z podziałem na wiek i wagę). Gminę Janowice Wielkie reprezentowało troje uczniów miejscowej szkoły: Aleksandra Pacocha, Nikola Heromińska i Jakub Praczyk. Wszyscy to podopieczni kowarskiej sekcji Klubu Sportowego Funakoshi Shotokan Karate z siedzibą w Kowarach, trenujący pod okiem Trenerów Czesława Trzeciaka (5 DAN) i Marka Ciepielewskiego (2 DAN).
Jakub Praczyk stanął na najwyższym stopniu podium będąc bezkonkurencyjnym w kata chłopców 7 lat i młodszych. Dziewczynki drużynowo zdobyły brązowe medale w kata w kat. dziewcząt 9-11 lat.
Zdaniem Trenera Trzeciaka zawody w Legnicy pokazały dobry kierunek rozwoju zawodników i Klubu. Dodatkowo cieszy fakt, że medale zdobyli również młodzi adepci kowarskiej sekcji. Pomimo tego, iż większość konkurencji była licznie obsadzona.
Należy również dodać, że Karate zostało sportem olimpijskim, a KS Funakoshi Shotokan Karate w Kowarach jest jedynym klubem w Powiecie Jeleniogórskim przygotowującym zawodników do rywalizacji w tej właśnie formule.
Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów!