In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3599
Zakładki : 6
Odsłon : 2802851

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Dzieci i młodzież ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” aktywnie i atrakcyjnie spędzają wolny czas. W pierwszej połowie tegorocznych wakacji dominowały wycieczki. Inauguracja wakacji nastąpiła podczas 2-dniowej wyprawy do ulubionej przez dzieci Chatki Górzystów.

Mali turyści (najmłodszy uczestnik wycieczki miał 6 lat) dzielnie znieśli 3-godzinną wędrówkę w dużym upale, ale nagrodą były pyszności w chatkowym bufecie oraz kąpiel w nagrzanym górskim potoku. Wieczór spędziliśmy przy naszych ulubionych grach.
Dwukrotnie w tym roku świetlicowa ekipa wzięła udział w odbywających się w Wałbrzychu na przepięknych pokazach Brave Kids – projektu prezentującego uzdolnione artystycznie dzieci z kilku odległych, egzotycznych krajów. W Wałbrzychu odwiedziliśmy też Explora Park, gdzie przez dwie godziny dzieci rozwiązywały rozmaite łamigłówki, układały klocki itp.
Podczas wakacji realizujemy w świetlicy pod opieką Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych projekt "W lesie i na łące czyli spotkania z sudecką przyrodą" dzięki dofinansowaniu w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. 40 uczestników projektu wzięło już udział w kilku warsztatach wyjazdowych w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych, poznawaliśmy również rośliny naszych rudawskich lasów.
W pierwszym miesiącu wakacji był też czas na relaks i rozrywkę. Wybraliśmy się pociągiem do Tierpark-Zoo w Gorlitz. Było mnóstwo atrakcji, wiele o walorach edukacyjnych, ale też typowo rekreacyjnych.
Dzięki zaproszeniu Państwa Pławiak dzieci spędziły miłe popołudnie na ognisku w Miedziance.
Niezwykle udany był wyjazd do Term Cieplickich, gdzie aktywnie spędziliśmy dwie godziny na pływaniu i zabawach wodnych.
Bardzo atrakcyjna była wyprawa do Jeleniej Góry na Festiwal Teatrów Ulicznych, dla większości uczestników wycieczki był to pierwszy kontakt z taką formą prezentacji teatralnych. Dzieci były zachwycone prezentowanymi przedstawieniami!
W związku z bogatym programem działań wyjazdowych niewiele przebywaliśmy na miejscu, w świetlicy, ale i ten czas nie był zmarnowany. Dwukrotnie odbyły się w świetlicy urodziny – siódme Adasia oraz ósme Mai.
W lipcu zakończyliśmy akcję zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt przebywających w domach tymczasowych, będących pod opieką Fundacji Mondo Cane – oddziału w Jeleniej Górze.
Bogate relacje fotograficzne z wszystkich świetlicowych działań można obejrzeć na świetlicowej stronie na portalu Facebbok https://www.facebook.com/pg/poszukiwacze.optymizmu/photos/?tab=albums&ref=page_internal
W sierpniu na dzieci ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” czekają kolejne atrakcje. W miarę wolnych miejsc można dołączać do działań. Informacje o szczegółach programu u Krystyny Pisarskiej, tel. 661 172 475.