In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3272
Zakładki : 6
Odsłon : 2473618

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Zakończyły się prace polegające na zagospodarowaniu działki w Mniszkowie pod teren wypoczynkowo-rekreacyjny.

 

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia i koordynatorką na każdym jego etapie była Sołtys Mniszkowa p. Jolanta Sudak. Realizację zadania rozpoczęła w 2017 r. od wystąpienia do Wójta Gminy o użyczenie działki. Następnie wykonane zostały prace geodezyjne i ziemne. W kolejnym roku stanęło solidne drewniane ogrodzenie, ufundowane dzięki środkom finansowym zebranym podczas janowiankowej zbiórki publicznej.
W 2019 r. na działce pojawiła się drewniana altana, huśtawka, stoliki i ławki, oraz miejsce na ognisko. Podłoga w altanie została wyłożona puzzlami, a teren wokół niej obsadzony krzewami i kwiatami.
Prace zostały sfinansowane z Funduszy Sołeckich lat 2017-2019, a wykonane w głównej mierze dłońmi pani Sołtys oraz Przewodniczącego Rady Sołeckiej p. Leszka Rudzińskiego, którzy poświęcili liczne popołudnia na przeprowadzenie prac porządkowo-ogrodniczych. Latem na działce pojawią się także tablice edukacyjno-przyrodnicze, co jest efektem podania wystosowanego przez Panią Sołtys do Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

W imieniu Wójta Gminy i Pani Sołtys zapraszamy do odwiedzenia i korzystania z terenu.

Tekst: K.R

Zdjęcia: J. Sudak