In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3567
Zakładki : 6
Odsłon : 2764247

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Janowicach Wielkich 13 stycznia 2019 r. zbieraliśmy pieniądze na specjalistyczny sprzęt do szpitali dziecięcych razem ze 120 tysiącami wolontariuszy w Polsce i na świecie. Nasi uczniowie kwestowali na terenie gminy zachęcając mieszkańców do wspierania „ Orkiestry”.

Mieszkańcy gminy bardzo chętnie włączali się "do wspólnego grania" wrzucając monety i banknoty do puszek. Symboliczne serce przyklejane przez kwestujących było znakiem wspierania tego szczytnego celu.
O godzinie 14.00 zaczyna się impreza główna w ramach 27 Finału WOŚP. W szkolnej auli, na scenie grają uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy, w kawiarence z domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców są nauczyciele oraz uczniowie z samorządu szkolnego – wszyscy przygotowani do działania. W ciągu dnia trwa zabawa dla młodszych i starszych z wieloma atrakcjami – konkursy, loteria „ "koło fortuny”, aukcje, licytacje i dużo, dużo dobrej muzyki. Bawimy się zbierając pieniądze dla Fundacji, radość, gdy za jeden orkiestrowy kubek otrzymujemy 520 zł, a inny licytujemy dwukrotnie po oddaniu do ponownej licytacji otrzymując łącznie 650 zł.  Przedmiotów licytowanych było więcej i uzyskiwane kwoty nie były wiele niższe.
Około 20.00 wysyłamy nie bez problemów symboliczne światełko do nieba i w asyście uczniów zawozimy puszki do sztabu w JCK Jeleniej Górze, gdzie zostaną oficjalnie otwarte, a pieniądze przeliczone.
Wracamy do domu, jest 22.30 widzimy, że Orkiestra ma już ponad 92 miliony, a my w środę 16 stycznia dowiadujemy się, że wszystkie dotychczasowe rekordy zostały pobite i na terenie gminy Janowice Wielkie zebraliśmy łącznie:


24325,62 zł


Radość ogromna, to ważne, że pomimo różnych przeciwności kolejny raz udało się przekonać wielu, że można dokonać bezinteresownie czegoś wielkiego.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu nie wymieniając nazwisk, by kogoś nie pominąć. Dziękuję uczniom kwestującym i pracującym w kawiarence, nauczycielom, opiekunom samorządu, pracownikom administracji i obsługi szkoły, rodzicom przygotowującym kanapki dla kwestujących oraz tym, którzy dostarczyli ciasta i inne produkty, wszystkim, którzy przekazali przedmioty na licytację oraz mojej rodzinie za okazaną pomoc i wyrozumiałość.
Tak chciałoby się zakończyć tą relację, ale niestety nie można po tym, co wydarzyło się w Gdańsku. Ta brutalna i bezsensowna śmierć zmusza nas wszystkich do refleksji i pytania dlaczego? Czy można to w jakikolwiek sposób wytłumaczyć? Jaka jest przyczyna dla której na naszych oczach ginie człowiek? Co powiedzieć naszym dzieciom? Wiem, że to bardzo trudne, ale nie możemy milczeć, musimy rozmawiać zarówno w gronie osób dorosłych, jak również z dziećmi, żeby te pytania nie pozostały bez odpowiedzi .To po prostu nasz obowiązek. Postarajmy się zrobić wszystko, by do takich tragedii więcej nie dopuścić. Chociaż gdy dzisiaj nie jest łatwo ufam, że będzie nadal w nas wola pomagania innym i to co się stało tylko ją wzmocni.

Mirosław Wiśniewski

Zdjęcia: Szkoła Podstawowa