In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3148
Zakładki : 6
Odsłon : 2324526

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W połowie grudnia (13-16.12.2018 r.) w Olecku odbyły się Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) minikadetek z rocznika 2004 i młodszych. W barwach polskiej reprezentacji zagrała Joanna Chorąża – janowiczanka, która swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w janowickiej szkole pod skrzydłami trenera Piotra Lesińskiego. Asia z rozgrywek wróciła ze srebrnym medalem.

W Mistrzostwach udział wzięło 8 narodowych reprezentacji podzielonych na dwie grupy. Reprezentacja Polski, której kapitanem jest grająca na przyjęciu Joanna Chorąża wygrała mecze z Estonią, Litową i Białorusią bez straty seta. W decydującym spotkaniu Polki przegrały z koleżankami z Rosji, które awansowały do Mistrzostw Europy. Polki o awans powalczą podczas kwietniowych kwalifikacji.

Wyniki Polski w mistrzostwach EEVZA:
Polska - Estonia 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)
Polska - Litwa 3:0 (25:14, 25:12, 25:14)
Polska - Białoruś 3:0 (26:24, 25:11, 25:23)
finał: Rosja - Polska 3:0 (25:14, 25:16, 25:14)

Andrzej Krowiak, szkoleniowiec polskiej reprezentacji podkreśla, że praca z zawodniczkami zaczęła się już w 2017 r. Odbywały się konsultacje i zgrupowania, w których udział wzięło blisko 50 zawodniczek. Selekcja trwała półtorej roku.
Dziewczęta  obecnie budujące kadrę Polski nad formą i jak najlepszym przygotowaniem do Mistrzostw Europy Wschodniej pracowały przez cały miniony rok. Rozegrały sparing z Białorusią podczas kampów Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych w Białej Podlaskiej, uczestniczyły w konsultacjach w Ośrodku przygotowań Olimpijskich COS w Giżycku i Cetniewie, zwyciężyły turniej w Czechach pokonując gospodynie i Węgierki po 3:1 oraz Słowaczki 3:2, trenowały na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie rozgrywały sparingi ze Słowacją. Ostatnim etapem przygotowań do Mistrzostw było grudniowe zgrupowanie w Olecku.
Trener polskiej reprezentacji wielokrotnie zaznacza, że jego podopieczne stoją na początku reprezentacyjnej drogi, a ich pierwsze kroki w grze narodowej pokazują postęp, jaki uczyniły dzięki zawziętości i ciężkiej pracy.
Warto zaznaczyć, że Asia, która może się już poszczycić kilkoma spektakularnymi sukcesami na polskich i międzynarodowych parkietach, chętnie wraca na boisko, na którym uczyła się grać w piłkę siatkową. Odwiedza koleżanki trenujące w janowickim UKSie "Sokoliki", dopinguje do dalszych ćwiczeń, przywozi co raz to nowe trofea, a w tym wszystkim charakteryzuje się skromnością i pokorą. 
Naszej młodej siatkarce gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów. Gratulujemy także pierwszemu trenerowi oraz rodzicom, którzy odkryli talent Asi, wspierali i pomogli jej spełnić najskrytsze marzenie.
Jak zaczeła się przygoda Asi z kadrą Polski można przeczytać tutaj i tutaj.

Tekst: K.R
Zdjęcia: Zbigniew Chorąży