In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 3079
Zakładki : 6
Odsłon : 2298419

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Na sobotniej Gali Stypendialnej „zDolny Śląsk” uczeń ósmej klasy naszej szkoły Juliusz Ameljan-Kowalski odebrał swoje kolejne stypendium za osiągnięcia naukowe, został również wyróżniony jako osobowość programu stypendialnego (razem ze śpiewaczką operową, sopranistką Magdaleną Dudek, która otrzymała stypendium artystyczne w najstarszej grupie wiekowej). Juliusz wygłosił również odczyt, prezentację o swoich pasjach, przeczytanych ostatnio książkach, zamiłowaniu do przedmiotów ścisłych i ….. kostce Rubika, wzbudzając wielkie zainteresowanie obecnych i zbierając gromkie brawa.

 A takimi słowami został zaanonsowany przez prowadzących:

„Chcielibyśmy przedstawić Wam Juliusza Ameljan-Kowalskiego, który pomimo młodego wieku jest już osobowością. Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień przyznała mu w tym roku stypendium zDolny Śląsk po raz czwarty. Julek pochodzi z Kotliny Jeleniogórskiej i szczególnie ukochał nauki przyrodnicze. Ale czytając jego wnioski i sprawozdania można się przekonać również o jego wielkiej swadzie, żywym usposobieniu i fascynacjach czytelniczych, od wychowawcy wiemy i tu cytuję "książki połyka całymi seriami". Uprawia też sport. Trenuje aikido, narciarstwo zjazdowe i pływanie. Ma również uzdolnienia lingwistyczne. Odnosi sukcesy w konkursach z języka angielskiego i niemieckiego oraz w konkursach recytatorskich. Poza tym posiada zdolności organizacyjne, talenty szachowe, angażuje się społecznie i jest dowcipny. Julek zna się nawet na wędkarstwie bezkrwawym i pożarnictwie. Zaprosiliśmy go dzisiaj, aby podzielił się z nami swoimi najnowszymi fascynacjami."

Serdecznie gratulujemy Juliuszowi, jego nauczycielom i rodzicom, co oczywiste życzymy dalszych sukcesów.