In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3209
Zakładki : 6
Odsłon : 2404000

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Gmina zakończyła szacowanie szkód wynikłych z tegorocznej suszy w rolnictwie. Jeszcze w lipcu można było cieszyć się z pogody do żniw, ale jednak susza się nasilała i prognozy pogody wskazywały, że szybko nie minie. Dlatego gmina wnioskowała do wojewody o powołanie komisji, co nastąpiło 10 sierpnia.

Wprawdzie wtedy już prawie nie było zbóż na polach, za to trawy na łąkach i pastwiskach zeschły zupełnie. Komisja gminna do końca września wizytowała grunty 22 rolników, którzy się zgłosili ze swoimi stratami w łącznej powierzchni ok. 750 ha. U 18 rolników stwierdzono straty pozwalające uzyskać pomoc rządową (250-500 zł do hektara). Informacje o możliwości zgłaszania strat były kierowane przez stronę internetową gminy oraz newslettera, który wysyłany jest e-mailem do ponad setki zainteresowanych mieszkańców. O możliwości składania wniosków informowały też służby rolne i sołtysi.
- Proszę rolników, by w kolejnych sezonach zgłaszali do gminy wnioski albo przynajmniej informacje, że wystąpiła u nich susza i proszą o pomoc przy wypełnieniu wniosku. Dzięki zgłoszeniom nikogo nie pominiemy i jeśli tylko będzie ogłoszona przez władze państwowe akcja pomocy dla rolników i zostanie powołana komisja, to będzie mogła odwiedzić każdego poszkodowanego – mówi Wójt Kamil Kowalski.