In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości i 1 użytkownik 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2878
Zakładki : 6
Odsłon : 2083209

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W sobotę 15 września na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik” odbyła się dziewiąta edycja gminnej, sportowej imprezy pod nazwą: „Turniej o Puchar Wójta, Pastora i Sołtysa”.

Organizatorów: Wójta Gminy Janowice Wielkie, p. Kamila Kowalskiego, Pastora Kościoła Dla Regionu, p. Jarosława Wasilewskiego oraz Sołtysa wsi Janowice Wielkie, p. Sylwestra Szkaradka zaskoczyła duża liczba zgłoszonych do rywalizacji drużyn. Piłkarskie umiejętności chciało sprawdzić aż 9 drużyn, natomiast siatkarskie wyzwanie podjęło 5 zespołów, w tym jeden żeński.
Punktualnie o godzinie 10:00 gospodarze oficjalnie ogłosili rozpoczęcie Turnieju. Piłkarze pod czujnym okiem Sławomira Skalanego, który wspólnie z Bartkiem Dulem sprawował funkcję sędzego wylosowali przydział do grup, po czym w niedługom czasie rozpoczęli rozgrywki. Jednocześnie siatkarki i siatkarze pod wodzą p. Piotra Lesińskiego udali się do hali  w Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich, aby na dwóch boiskach powalczyć o najcenniejsze trofeum. Mecze piłki siatkowej na boisksu Kompleksu „Orlik” uniemożliwił poranny deszcz, który sprawił, iż nawierzchnia była śliska, sprzyjająca nabawieniu się kontuzji.
Około godziny 15:00 poznaliśmy wyniki rozgrywek w obu kategoriach.
Klasyfikacja drużyn siatkarskich wyglądała następująco:

 1. UKS Janowice Wielkie
 2. Kuźnia Lubomierz
 3. Gryfów Śląski
 4. Maraton Jelenia Góra
 5. UKS „Sokoliki” Janowice Wielkie

Nagrodę MVP w kat. mężczyzn otrzymał Damian Butyński (UKS Janowice Wielkie), natomiast w kategorii damskiej wyróżniono całą drużynę UKS ”Sokoliki” Janowice Wielkie za piękną, sportową „walkę” z męskimi, bardziej doświadczonymi drużynami.
Klasyfikacja generalna drużyn płkarskich:

 1. Janowice i okolice I
 2. Orły KDR
 3. Gold Team
 4. Stare Janowice
 5. Amatorzy JW
 6. Janowice i okolice II
 7. Dream Team

Królem strzelców okrzyknięto Damiana Podgórskiego, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Kamil Załupka.
Statuetki z rąk organizatorów otrzymali także Piotr Lesiński i Sławomir Skalany, że pełnienie funkcji sędziów podczas Turnieju oraz całokształt prac na rzecz krzewienia sportu wsród dzieci i młodzieży.
Następnie nagrodami rzeczowymi uhonorowano dzieci, które wzięly udział w konkursie pn. „Orlikowy Mistrz Sezonu”.  Wręczenia upominków dokonali animatorzy Kompleksu Sportowego „Orlik”, panowie: Zbigniew Chrobak oraz Łukasz Wdowiak.
Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za zabawę w duchu zasady fair play, przybyłym kibicom za wspaniały doping oraz osobom, które technicznie pomogły przy organizacji imprezy. Ze sportowym pozdrowieniem, do zobaczenia za rok!
Tekst:K.R
Zdjęcia: K.R, M.Sz