In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 3084
Zakładki : 6
Odsłon : 2299322

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

15 maja 2018 r. we Wrocławiu, na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się Finał XIV Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2018.
Głównym celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym. 

 

Głównymi organizatorami konkursu byli: Województwo Dolnośląskie oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa.
Ten prestiżowy konkurs cieszący się ogromnym, rosnącym z roku na rok zainteresowaniem, objęła Honorowym Patronatem Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda.
Maryla Jońca, uczennica Szkoły Podstawowej w janowicach Wielkich wywalczyła II miejsce w Dolnośląskim Finale Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2018 i tym samym został I Wicemistrzynią. Musiała wykazać się praktycznymi umiejętnościami dotyczącymi między innymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzą z zakresu ochrony przyrody i środowiska w którym żyjemy. W trakcie emocjonujących zmagań zawodnicy musili zmierzyć się m.in: z sytuacją utraty kończyny przez poszkodowanego. Zdarzeniu towarzyszły element wzmacjanjący w formie sztucznej krwi. Realizmu dopełniali pozoranci zachowujący się, jak prawdziwe ofiary wypadków.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku i pełni zapału do pracy, oraz nadziei na zwycięstwa w kolejnych edycjach. Naszą mistrzynię przygotowywała  p. Marzena Pikus. Gratulujemy i życzymy sukcesów!
Tekst i zdjęcia: S.P