In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2828
Zakładki : 6
Odsłon : 2037049

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W środę, 21.03.2018 roku w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej z edycji " MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".
Uczestnicy startujący w konkursie musieli wykazać się obszerną wiedzą z zakresu techniki pożarniczej, znajomości przepisów przeciwpożarowych i sprzętu pożarniczego, zabezpieczeń przeciwpowodziowych, historii pożarnictwa oraz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wszyscy uczniowie napisali test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Następnie trójka najlepszych z każdej grupy wiekowej (szkoła podstawowa, klasy VII i oddziały gimnazjum, szkoła średnia) musiała zawalczyć w części praktycznej, odpowiadając na 5 pytań losowo wybranego zestawu. 
Czterech uczniów naszej szkoły znalazło się w ścisłym finale i sięgnęło po najwyższe miejsca w konkursie na etapie powiatowym.
W I grupie (kl. IV- VI ) nasi uczniowie zdobyli:

• I miejsce - Maciej Skotarek
• III miejsce – Konrad Kusz

w II grupie (kl. VII i oddziały gimnazjalne), było jeszcze lepiej: 

• I miejsce - Oliwia Urynowicz
• II miejsce – Juliusz Ameljan- Kowalski

Nasi finaliści wrócili dumni i zadowoleni z cennymi nagrodami (drukarki, tablety+ słuchawki, pamięci zewnętrzne). Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Marioli Smektały.
Zdobywcy I miejsc: Maciej Skotarek i Oliwia Urynowicz w kwietniu reprezentować będą powiat jeleniogórski na etapie wojewódzkim. Życzymy powodzenia.