In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2825
Zakładki : 6
Odsłon : 2030923

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Od wielu lat w Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich organizowane są imprezy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było 14 stycznia 2018 r., kiedy zbierano pieniądze dla "wyrównania szans" w leczeniu noworodków.

Razem ze 120 tysiącami wolontariuszy w Polsce i na świecie uczniowie janowickiej szkoły kwestowali zachęcając mieszkańców gminy do wspierania „ Orkiestry” .
Włączali się oni bardzo chętnie  "do wspólnego grania"  wrzucając monety i banknoty do puszek. Symboliczne serce przyklejane przez kwestujących było znakiem wspierania tego szczytnego celu.
O godzinie 14.00 rozpoczęła się zabawa w szkole w ramach 26 Finału WOŚP. W auli, na scenie "grali" uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy, w kawiarence z domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców pracowali nauczyciele oraz uczniowie z samorządu szkolnego - wszyscy przygotowani do działania .
Zabawa dla młodszych i starszych urozmaicona była wieloma atrakcjami – konkursy, loteria „koło fortuny” , aukcje, licytacje i dużo, dużo dobrej muzyki.
Niezwykłą radość wywoływała hojność mieszkańców - za jeden orkiestrowy kubek otrzmano 330 zł , a przedmiotów licytowanych było więcej i  uzyskiwane kwoty nie były niższe.
Około godz. 20.00  uczestnicy zabawy wysyłali symboliczne światełko do nieba. Opiekunowie w asyście uczniów zawieźli puszki  do sztabu w JCK Jeleniej Górze, gdzie zostały oficjalnie otwarte, a pieniądze przeliczone.          
Około godz. 22.30 w telewizji podano, że Orkiestra zgromadziła już ponad 81 milionów... Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie dopiero w poniedziałek 22 stycznia dowiedzieli się, że wszystkie dotychczasowe rekordy zostały pobite !!!  Na terenie gminy zebrano łącznie


19 883,07zł
oraz  72,28 Euro, 72 KC, 0,25 USD, 1,01£


"Radość, że przekroczyliśmy kwotę 20 tys. zł była ogromna. Pomimo różnych przeciwności, kolejny raz udało się przekonać wielu, że można bezinteresownie dokonać czegoś wielkiego. Wierzę, że zachęci to innych, by za rok zagrali razem z nami.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, nie wymieniając nazwisk, by kogoś nie pominąć, dziękuję uczniom kwestującym i pracującym w kawiarence, nauczycielom, opiekunom samorządu, pracownikom administracji i obsługi szkoły, rodzicom przygotowującym kanapki dla kwestujących, osobom odpowiedzialnym za warsztaty plastyczne oraz warsztaty ozdabiania pierników, tym którzy dostarczyli ciasta i inne produkty,  wszystkim którzy podarowali przedmioty na licytację oraz mojej rodzinie za okazaną pomoc i wyrozumiałość. Do zobaczenia za rok na XXVII  Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy"
                                                                                                

Mirosław Wiśniewski