In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2920
Zakładki : 6
Odsłon : 2154910

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Coroczna świąteczna uroczystość organizowana w auli Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbyła się 22 grudnia. Na widowni zgromadzili się przedstawiciele władz gminy, licznie przybyli mieszkańcy i rodzice małych aktorów. Przedstawienie rozpoczęło się słowami „ i narodziła się Miłość”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Oddziałów Gimnazjalnych pod przewodnictwem pań: Renaty Lesińskiej i Joanny Zawadzkiej współpracujących z p. Amadeuszem Jackiewiczem, p. Natalią Waligórą oraz p. Marią Nowakowską wcieli się w role aniołów - dobrych i tych złych, Marii i Józefa.  Na scenie pojawili się także zwyczajni, zabiegani ludzie: nauczycielka, lekarka, budowlaniec, policjanta, a także wójt. Ich codzienność i zmagania z brakiem czasu obserwował Mały Książę - bohater szkolnej lektury. Częścią narracyjną zajęły się dwie uczennice. Inscenizację pięknie dopełniał śpiew szkolnego chóru oraz utalentowanej muzycznie solistki Oliwii Dzióbek z klasy III a.
Zaskakującym elementem, który wpleciono w grę aktorską na żywo była projekcja filmu o podróży aniołów na ziemię. Niewątpliwie najbardziej spektakularnym momentem przedstawienia był baletowy taniec z szarfami w wykonaniu uczniów klasy III SP, dla których stroje uszyła p. Monika Prokopow.
Uroczystość zakończył Dyrektor Szkoły dziękując młodzieży, Gronu Pedagogicznemu za olbrzymi nakład pracy przy przedstawieniu. Wyrazy wdzięczności wyraził także wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątecznego poczęstunku, zapraszając jednocześnie do uginającego się od smakołyków stołu.
W sali obok odbywał się kiermasz ozdób świątecznych, przy którym czuwały panie: Marzena Pluto i Krystyna Świerk, zainicjonowany przez Radę Rodziców. Stroiki zostały wykonane przez rodziców z dziećmi podczas warsztatów artystycznych. Było to możliwe dzięki wsparciu firmy Dr. Schneider z Radomierza.  Dochód ze sprzedaży ozdób został przeznaczony na rehabilitację jednej z uczennic Szkoły.

Tekst: K.R
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa