In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 2967
Zakładki : 6
Odsłon : 2201166

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

12 listopada 2017 r. o godz. 15.00 w Wieży Widokowej w Radomierzu odbyła się kolejna cykliczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie i Zespół Bolczowianie – obchody 99-ej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

"Jak co roku zaprosiliśmy dwa zespoły muzyczne. W tym roku były to: Sybiraczki i Kresowianie z Jeleniej Góry oraz zespół wokalno-instrumentalny powstały przy Gminnej Radzie Seniorów w Podgórzynie. Na wstępie pan Kamil Kowalski, Wójt Gminy Janowice Wielkie skierował kilka słów do przybyłych gości, przedstawiając krótko zagadnienia związane z odzyskaniem Niepodległości i historię cyklicznego wydarzenia w Wieży Widokowej w Radomierzu.
Następnie zespół Bolczowianie przedstawił swój program poetycko – muzyczny.  Zespół Sybiraczki i Kresowianie zaśpiewał kilka piosenek wojskowych, a zespół wokalno-muzyczny z Podgórzyna przedstawił swój program. W ciepłej, miłej atmosferze spędziliśmy wspólnie całe popołudnie. Po występach zespołów śpiewom oddała się publiczność.
Frekwencja, jak co roku dopisała i wydarzenie udało się w stu procentach.
Dziękujemy bardzo serdecznie  wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: mieszkańcom Radomierza, mieszkańcom gminy Janowice Wielkie oraz wszystkim przybyłym gościom.
Dziękujemy sponsorom naszego spotkania, którzy w tak serdeczny sposób podeszli do naszych próśb i pomogli w zorganizowaniu uroczystości, a mianowicie:

  • Panu Kamilowi Kowalskiemu - Wójtowi Gminy Janowice Wielkie, za możliwość zorganizowania naszego spotkania w wieży w Radomierzu, za  udostępnienie gminnego busa, aby wszyscy mogli dotrzeć na spotkanie, oraz za pomoc pracowników gminy: pani Karoliny Rokickiej, pana Roberta Gapińskiego i pana Błażeja Stankiewicza,
  • Panu Krzysztofowi Zawadzkiemu – sołtysowi Radomierza oraz  całej Radzie Sołeckiej za dofinansowanie pomocne przy organizacji uroczystości,
  • Panu Józefowi Miroś,  państwu Agnieszce i Krzysztofowi Szpechtom  za  wspaniałe wypieki,
  • Przedsiębiorstwu JELENIA PLAST  za otrzymane wsparcie w postaci różnych pojemników plastikowych,
  • Dziękujemy przybyłym zespołom za to, że mogliśmy spotkać się razem, pośpiewać i wspólnie uczcić ten dzień, który jest bliski sercu każdego z nas,
  • Dziękuję księdzu proboszczowi Eugeniuszowi Janczyszczyn z pięknego Radomierza, za obecność,
  • Dziękuję moim koleżankom i kolegom: Izie, Danusi, Wandzi, Grażynce, Romanowi, Piotrusiowi i oczywiście panu Jankowi naszemu kierownikowi muzycznemu, że choć mają trochę lat to wciąż chcą cos zrobić dla innych, że jak coś robimy, to robimy to wspólnie i daje nam to "frajdę".

Dziękuję i zapraszam już dziś na kolejną setną rocznicę za rok."

Grażyna Krawiec – prezes Stowarzyszenia Bolczowianie