In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2825
Zakładki : 6
Odsłon : 2030858

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Już w czwartek 16 listopada o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej „Rudawy” rozpocznie się krótki, miesięczny projekt pn. „Międzypokoleniowy Kalejdoskop Umiejętności”, który zdobył uznanie jury w konkursie Dolnośląskie Małe Granty. Konkurencja była ogromna, bowiem na konkurs wpłynęło 470 wniosków, a tylko 44 projekty otrzymały dotację.

Konkurs przeznaczony był dla 3-osobowych grup nieformalnych, świetlicę reprezentował „Międzypokoleniowy Team” - liderka Krystyna Pisarska, Irena Bajek oraz Sonia Wójcicka-Wolf. Okres przedświąteczny zainspirował do przygotowania cyklu warsztatów rękodzielniczych. Uczestnicy projektu – dzieci, młodzież, pokolenie rodziców i dziadków będą przygotowywać rozmaite upominki, m.in. ręcznie malowane kubeczki, mydełka, pierniki, kartki okolicznościowe, a na ostatnich warsztatach będą uczyć się atrakcyjnego pakowania prezentów. Swoje prace przeznaczą na upominki świąteczne. Część rękodzieł będzie można kupić na kiermaszu przedświątecznym podczas Spotkania Wigilijnego w świetlicy 17 grudnia.
Wszystkie warsztaty poprowadzą społecznie mieszkańcy naszej gminy.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej „Rudawy”. Terminy:
16.11– wykonywanie kartek okolicznościowych
23.11– pieczenie i ozdabianie pierników
30.11– robienie mydełek
5.12 – malowanie kubków ceramicznych
7.12 – pakowanie prezentów
Projekt jest realizowany w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty” Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

logo Dolnośląskie Małe Granty