In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 2967
Zakładki : 6
Odsłon : 2201211

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Na przełomie września i października na działce nr 176 w Mniszkowie przebiegały prace mające na celu oczyszczenie, przygotowanie terenu pod zagospodarowanie miejsca rekreacyjnego dla mieszkańców i turystów.

Urząd Gminy na wniosek Sołtys Mniszkowa, p. Jolanty Sudak wystąpił do Agencji Nieruchomości Rolnych z prośbą o udostępnienie działki na cele rekreacyjne. Agencja przesłała odpowiedź odmowną, uzasadniając, że działka o którą wnioskowano przeznaczona jest na cele budowlane.
W związku z tym Wójt Gminy p. Kamil Kowalski udostępnił pod zagospodarowanie działkę nr 176, będącą mieniem gminy. W ślad za tym prężne działania rozpoczęła Sołtys Mniszkowa. Z pomocą pracownika Urzędu Gminy p. Emilii Parzygnat powołała geodetę, aby wznowił znaki graniczne na działce. Następnie wynajęła firmę zajmującą się wykonywaniem robót ziemnych. Zerwano nawierzchnię porośniętą głęboko zakorzenionymi chwastami, wycięto i usunięto krzewy, samosiejki, suche pnie. Podczas ostatniego etapu prac wyrównano teren, zasypano dziury, usunięto kamienie i gruz. Dodatkowo, resztę prac ziemnych wykonała p. Sołtys wraz z Przewodniczącym Rady Soleckiej Mniszkowa, p. Leszkiem Rudzińskim.
W przyszłym roku na działce pojawią się ławeczki i altana, miejsce na ognisko, posiana zostanie trawa. Miejsce będzie służyło mieszkańcom i turystom jako punkt spotkań, rekreacji i odpoczynku, którego do tej pory brakowało w Mniszkowie. Przedsięwzięcie finansowane jest w całości z Funduszu Sołeckiego.