In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2825
Zakładki : 6
Odsłon : 2030886

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Radny Rady Gminy Janowice Wielkie, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz p. Piotr Lesiński po raz kolejny wsparł placówkę oraz jej uczniów zakupując i przekazując sprzęt sportowy.

Inicjatywa Pana Piotra rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy to na zakup sprzętu sportowego przeznaczył kwotę 1800 zł. W kolejnych dwóch latach znając potrzeby uczniów, nabył sprzęt o wartości 1900 zł i 1000 zł. W bieżącym roku pedagog docenił także najlepszych sportowców, biegaczy, którzy godnie i z sukcesami reprezentują Szkołę na zawodach na szczeblach strefy jeleniogórskiej oraz Dolnego Śląska, poprzez ufundowanie indywidualnych stypendiów sportowych.
Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej Pan Piotr otrzymał z rąk Dyrektora Szkoły, Pana Mirosława Wiśniewskiego oficjalne podziękowanie za okazane wsparcie i całokształt swojej działalności. Wtedy tez stypendia odebrali najwybitniejsi sportowcy.
Kilka dni później, 17 października w Szczawnie Zdroju, na wniosek Dyrektora Szkoły p. Piotr nagrodzony został szczególnym wyróżnieniem, odbierając nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.
Piotr Lesiński jest nauczycielem z trzydziestoletnim stażem pracy w miejscowej szkole. Od lat jest trenerem dziewczęcej drużyny siatkarskiej „UKS Sokoliki”. Jak sam kiedyś powiedział „zawód nauczyciela, to zawód z powołania, a dzieci trzeba kochać, szanować i dawać pozytywny przykład, jak sobie radzić w dorosłym życiu”. Jako pedagog wychował wiele pokoleń. Przekazując całą swoją wiedzę, technikę i umiejętności ukształtował wielu odnoszących sukcesy sportowców. Przykładem może być Joanna Chorąża, która przygodę z piłką siatkową zaczynała w janowickiej szkole, pod „skrzydłami” p. Piotra, a obecnie uczy się w gimnazjum o profilu siatkarskim, jest zawodniczką młodzieżowej drużyny Impel Wrocław, reprezentantką kadry polskiej.
Panu Piotrowi Lesińskiemu za całokształt jego pracy i działalności dziękujemy. Postawa, jaką Pan prezentuje jest godna szacunku i naśladowania. Jednocześnie gratulujemy wyróżnienia otrzymanego z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Tekst: K.R