In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2877
Zakładki : 6
Odsłon : 2083027

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W zeszłą sobotę na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze odbyła się IX edycja zawodów pożarniczo – sportowych. Rywalizowało ze sobą 7 drużyn młodzieżowych oraz 10 zespołów seniorskich. Gmina Janowice Wielkie była reprezentowana w obu kategoriach.

Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych w Jeleniej Górze. Ich celem była popularyzacja pożarnictwa, a także wyłonienie najlepszych drużyn, które będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.
Zanim rozpoczęła się sportowa rywalizacja zebrani uczcili minutą ciszy pamięć kolegi, strażaka OSP Wiejska, który uległ wypadkowi w pracy i odszedł w wieku 32 lat.
Strażacy zaprezentowali swoją sprawność i zwinność biorąc udział w sztafecie 7x50 oraz zadaniu bojowym. Janowicka Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w składzie: Kuba Boratyński, Kacper Szkaradek, Zuzanna Knychas, Paulina Rożko, Krzysztof Sadowski, Szymon Belkner, Mateusz Gwaj uplasowała się tuż za podium, na czwartej pozycji.
W zmaganiach dorosłych reprezentacja naszej gminy (Piotr Sadowski, Dawid Oleksy, Sławomir Skalany, Łukasz Chochoł, Dominik Waligóra, Sylwester Szkaradek, Szymon Lisowski, Łukasz Wdowiak) zajęła III miejsce. Pozycja na podium cieszy tym bardziej, że jak podaje Naczelnik janowickiej OSP jest to pierwszy taki sukces od 1997 r.
Organizatorów oraz przedstawicielstwo władz Państwowej Straży Pożarnej, cieszy fakt licznej frekwencji drużyn, które wzieły udział w zawodach. Stwarza to podstawy by sądzić, że w przyszłości młodzież wstąpi w szeregi jednostek, które na co dzień jeżdżą do zdarzeń.

Tekst: K.R

Zdjęcia: M. Szkaradek