In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 2967
Zakładki : 6
Odsłon : 2201148

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W ubiegłą sobotę (16.09) odbyła się VIII edycja znanego i lubianego Turnieju o Puchar Wójta, Pastora i Sołtysa. Trzech organizatorów, ale cel był wspólny - zapewnienie rywalizacji w sportowym duchu, a zarazem świetnej zabawy.

Turniej, jak co roku rozegrany został w kompleksie Sportowym "Orlik" w dwóch kategoriach: piłka nożna i piłka siatkowa. Podczas Turnieju promowane były te kategorie sportowe ze względu na fakt, iż na terenie Gminy prężnie działają dwa kluby sportowe (UKS "Sokoliki" oraz GLKS "Rudawy") z sukcesami kształcące młodzież właśnie w tych dyscyplinach.
Średnio sprzyjające warunki pogodowe nie odstraszyły zawodników - na boisku do piłki nożnej zameldowało się 6 drużyn, natomiast na boisku do piłki siatkowej 4 drużyny. Ustalono system rozgrywek "każdy z każdym". Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie: Pan Zbigniew Chrobak, emerytowany nauczyciel m.in wychowania fizycznego z pomocą p. Michała, nauczyciela z Piechowic oraz naprzemiennie Sławomir Skalany trener klubu GLKS "Rudawy" z Sylwestrem Szkaradkiem, sołtysem Janowic Wielkich. Gościnny udział w sędziowaniu jednego z meczów piłki nożnej miał również Mateusz Kosno.
Jednogłośnie powiedziane przez organizatorów zdanie "Tegoroczny Turniej uważam za otwarty" dało sygnał do rozpoczęcia zabawy. Zgromadzeni kibice dodawali otuchy swoim faworytom. Wójt Gminy Kamil Kowalski czuwał nad rozpiską meczy piłki nożnej oraz na bieżąco aktualizował tablicę z punktami.
W przerwach między meczami na zmęczonych zawodników czekał bufet z ciepłymi napojami, pyszną drożdżówką, domowym smalczykiem i ogórkami obsługiwany przez panią Zofię Dul, oraz kiełbaski z grilla serwowane przez przedstawicieli Kościoła Dla Regionu.
Po przeszło 4-ro godzinnym Turnieju poznaliśmy zwycięzców. Najpierw nagrodzona została młodzież, która w okresie letnim cyklicznie brała udział w turnieju pn. "Orlikowy Mistrz Sezonu" zorganizowanym przez animatorów boiska Orlik. Następnie dokonano dekoracji zawodników Turnieju o Puchar Wójta, Pastora i Sołtysa.  Wśród siatkarzy triumfowała drużyna z Lubomierza. Najbardziej wartościowym graczem w kategorii kobiet okrzyknięto reprezentantkę drużyny UKS "Sokoliki" Nikolę Wawrzak, natomiast wśród mężczyzn doceniony został Wasyl Wasilewski ze zwycięskiej reprezentacji. Nagrody indywidualne ufundowano dzięki wsparciu firmy Simeko.
Wśród piłkarzy najlepszy okazał się Skała Team. Miłym momentem zawodów było przekazanie pucharu za zajęcie pierwszego miejsca przez kapitana na ręce organizatorów Turnieju z wyrazami wdzięczności za przygotowanie kolejnej już edycji zabawy. Najlepszym bramkarzem bezapelacyjnie wybrano Krzysztofa Sadowskiego, natomiast miano Króla Strzelców po dogrywce w formie rzutów karnych otrzymał Kamil Czerniawski. Nagrody indywidualne dla piłkarzy przekazał Radny Powiatowy, a zarazem trener piłki nożnej w Marciszowie, p. Sławomir Celt.
Nagrodzeni zostali również sędziowie.
Końcowa klasyfikacja zespołów przedstawia się następująco:

Piłka siatkowa:
1. Kuźnia Lubomierz
2. Piechowice
3.Czerwony Wiadomiks
4.UKS "Sokoliki"

Piłka nożna:
1. Skała team
2. Nowa Nadzieja
3.Stare Janowice
4. Kuba Team
5.Tadziu Team
6. Sołtys i spółka
Wszystkim drużynom biorącym udział w zabawie gratulujemy i zapraszamy za rok!
Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację Turnieju. Szczególnie dziękujemy animatorom Kompleksu "Orlik", p. Zbigniewowi Chrobakowi i p. Łukaszowi Wdowiakowi za przygotowanie boisk.