In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2826
Zakładki : 6
Odsłon : 2032395

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Cztery lata temu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia 17 września Dniem Sybiraka. Jest on rocznicą napaści sowieckiej Rosji na Polskę. Tego dnia społeczność Polski pochyla się nad losem zesłanych na Syberię. Swoistym celem obchodów Dnia Sybiraka jest zachowanie w pamięci tragedii i tułaczego losu krajan.

W tym szczególnym dniu składam Sybirakom z terenu naszej gminy najszczersze życzenia zdrowia, radości i spokoju ducha. Zarazem dziękuję za pielęgnowanie pamięci o ludziach i historycznych wydarzeniach, budzenie patriotyzmu wśród młodszych pokoleń, bycie przykładem oddania i miłości do Ojczyzny.


Kamil Kowalski
Wójt Gminy Janowice Wielkie
wraz z pracownikami samorządu gminnego