In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2826
Zakładki : 6
Odsłon : 2032368

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W dniu 02.09 odbył się już III Rodzinny Piknik w Komarnie. Organizatorzy: Sołtys i Rada Sołecka Komarna, Gospodarstwo Rolne Marta i Andrzej Rudniccy, Radosław Sudomirski oraz Gmina Janowice Wielkie przygotowali dla uczestników wydarzenia całą moc atrakcji. Pomimo nienajlepszej aury frekwencja dopisała, a uczestnicy festynu świetnie się bawili, biorąc udział w różnych konkurencjach.

Całość imprezy prowadziły panie: Lidia Jezierska, Anita Pawłowicz oraz Kinga Milancej. Oprawę muzyczną zapewnił Paweł Pawłowicz oraz Krzysztof Orzech. Na rozpoczęcie i rozgrzewkę przeprowadzono mini konkurs tańca dla najmłodszych. W rytm znanych i skocznych melodii dzieci podskakiwały i tańczyły przed sceną. Ponieważ wybór najlepszego tancerza był niezwykle trudny, każdy z uczestników otrzymał nagrodę za taniec oraz odwagę.
Prawie równorzędnie odbył się młodzieżowy mecz piłki nożnej, zorganizowany przez GLKS „Rudawy”. Młodzi piłkarze dali pokaz świetnej gry, zaprezentowali swoje umiejętności oraz olbrzymie zaangażowanie. Był to doskonały przykład i wzór dla młodych obserwatorów meczu, jak aktywnie można spędzać wolny czas i realizować swoje pasje. Wynik meczu to remis - wszystkim graczom wręczono nagrody oraz medale.
Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć jednostki OSP z Janowic Wielkich, których przyjazd wzbudza zawsze wielkie zainteresowanie. Na płycie boiska strażacy przeprowadzili sztafetę dla dzieci w trzech grupach wiekowych. Trzech najlepszych uczestników z każdej grupy otrzymało nagrody główne, a pozostali nagrody pocieszenia.
Sporo śmiechu i emocji wzbudziła zabawa dla dorosłych, również przygotowana przez janowickich strażaków. Polegała ona na przeniesieniu jajka z pkt. A do pkt B. Zadanie mogłoby wydawać się banalnie proste, jednak do tego celu było trzeba wykorzystać strażacki sprzęt hydrauliczy – rozpieracz, który na co dzień służy strażakom do ratownictwa drogowego – rozcinania pojazdów.
Kolejną konkurencją dla dzieci były "Polne kręgle". Zabawa polegała na trafieniu plastikową kulą do kręgli w nagrody, które były porozstawiane na łące. Trafiony upominek stawał się własnością gracza.
Około godziny 15:00 w ramach konkursu na "Najlepszy wypiek cukierniczy", rozpoczęła się degustacja ciast. Niezależne jury miało za zadanie wyłonienie trzech najlepszych wypieków.
Wszystkie nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Gospodarstwo Rolne Andrzej i Marta Rudniccy.
Po smakowitej degustacji jury wyłoniło zwycięzców oraz wręczono nagrody:

  • I m-ce dla Pani Justyny Olszak oraz nagroda: Voucher o wartości 300 zł do Media Expert oraz książka kucharska „Sztuka dekoracji cukierniczej”
  • II m-ce dla Pani Beaty Gaweckiej oraz nagroda Voucher o wartości 100 zł do Super Pharm oraz książka kucharska „ABC Gotowania”
  • III m-ce dla Pani Bożeny Zwolenik oraz nagroda Voucher o wartości 50 zł do Super Pharm oraz książka kucharska „ABC Gotowania”

W trakcie trwania pikniku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji z Jeleniej Góry nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, ale przeprowadzili również akcję znakowania rowerów.
Mieliśmy również okazję oglądania pokazu przeprowadzonego przez ratownika grupy GOPR, Pana Tomasza Trusewicza. Wraz ze swoim psem tropiącym Grotem pokazał na czym polega praca ratownika górskiego oraz zaprezentował umiejętności czworonoga.
Jednym ze stałych elementów pikniku jest osada rycerska. To w niej zarówno dzieci jak i dorośli mogli zobaczyć jak wyglądało życie i stroje w dawnych czasach. Dzieci mogły uczestniczyć w wykonaniu pamiątkowej pieczęci z laku, odwiedzić stoisko kowala, zajrzeć do rycerskiego namiotu czy postrzelać z łuku. W rycerskiej osadzie można było również spróbować pysznego myśliwskiego bigosu, przygotowanego przez Panią Mariolę Chojnacką.
Na placu zabaw stworzono wioskę dziecięcą. Przy jednym ze stoisk Pani Urszula Wieder, reprezentująca firmę Vitbis ze Złotoryi, przy wsparciu Magdaleny Owsianik z Komarna, prowadziła warsztaty zdobienia szklanych kul. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem - kule wykonywane były ręcznie według indywidualnych projektów i życzeń.
Firma Fan Body Art zajęła się malowaniem dziecięcych buziek.. Kolejka chętnych dzieci była bardzo duża, dlatego nieocenionym wsparciem był udział Pani Magdy Nowak z Janowic Wielkich, która od początku pikniku malowała dziecięce twarze. Zaskoczeniem dla najmłodszych było pojawienie się Myszki Minnie oraz Minionka. Również nie lada atrakcją dla najmłodszych były przeróżne animacje oraz zabawy z chustą przygotowane przez firmę Manualny Mix.
W wiosce dziecięcej opiekę nad dziećmi sprawowała nasza cudowna Grażynka Sobierajska, ciocia wszystkich dzieci z Komarna. Przeprowadziła ona konkurs pn. "Portret Grażynki". Wszystkie zabawne malowidła otrzymały wyróżnienia oraz upominki, natomiast trzy najładniejsze zostały nagrodzone nagrodami głównymi.
Najmłodsi mogli skorzystać również z zabawy na dmuchanym zamku udostępnionym przez bawialnię HIP HOP z Jeleniej Góry
Swoje stoisko miało również Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne, które w „mini studio fotograficznym” od zaplecza pokazało jak wygląda sesja fotograficzna . Wykonywane tam były zdjęcia dla chętnych osób, które otrzymają fotografie w formie cyfrowej na maila, a z papierowych odbitek Towarzystwo przygotuje plakat i wystawę. Obok stoiska, na sztalugach znajdowały się przepiękne prace przygotowane przez JTF.
Jedną z ciekawszych atrakcji były bezpłatne przejażdżki autami terenowymi, zapewnione przez grupę 4x4 Off Road. Pan Damian Bartnicki przy udziale swoich przyjaciół z grupy, dołożył wszelkich starań, aby na placu pojawiło się jak najwięcej różnorodnych pojazdów terenowych. Zasługują oni na szczególne podziękowania i wyrazy szacunku, za swój gościnny udział, bezinteresowne wsparcie naszych działań, czuwanie nad bezpieczeństwem i zagwarantowanie doskonałej, niezapomnianej rozrywki.
Dzieci mogły skorzystać również z przejażdżek konnych, które zapewniła Stajnia Dziwiszów Pani Krystyny Krajewskiej. To właśnie Stajnia Dziwiszów przygotowała pokaz jazdy konnej z elementami kadryla. Wśród ciszy, która zapanowała podczas pokazu było można podziwiać konie oraz umiejętności jeździeckie młodych uczestniczek.
Czas na pikniku umilił występ zespołu 4 Seasons, który w dwóch odsłonach zaprezentował swoje wokalne i instrumentalne umiejętności.
Punktem kulminacyjnym pikniku była inscenizacja historyczna przygotowana przez Husycką Rotę Pieszą. Tygodnie prób i przygotowań przyniosły wspaniałe efekty. Na wstępie odczytano "Wprowadzenie", które przybliżyło słuchaczom rys historyczny ukazujący obecność grup husyckich na naszych terenach, walki toczone w Górach Sokolich. Publiczność miała okazję przeniesienia się w zamierzchłe czasy i stać się obserwatorem zagorzałej walki.
Inscenizacja była genialnym widowiskiem, wzbudzającym dreszcz emocji. Została zwieńczona gromkimi oklaskami.
Członkowie Roty przygotowali również głośny, ależ jak efektowny pokaz artyleryjski przy użyciu hakownicy, organków oraz armaty.
Aby wyrazić swoją wdzięczność za zaangażowanie i uświetnienie III Pikniku Rodzinnego, organizatorzy w podziekowaniu dla Husyckiej Roty Pieszej wręczyli piękny tort zdobiony husyckim sztandarem – wykonany przez lokalną mistrzynię tortów Panią Beatę Gawecką.
Organizatorzy pikniku zadbali również o zaspokojenie apetytu przybyłych gości. Przy stoisku cukierniczym, gdzie odbywał się konkurs na najlepszy wypiek cukierniczy, było można spróbować przepysznych ciast upieczonych przez lokalne gospodynie. Wybór słodkich pyszności był bardzo duży. Mieliśmy również możliwość degustować przepyszne sery od Pana Piotra Żuk „Pyszne sery z Mysłakowic”.
Mieszkanki Komarna samodzielnie przygotowały smakowite swojskie potrawy oraz dania z grilla. Nie zabrakło słów pochwał i uznania dla naszej pysznej kuchni. W pierwszej kolejności zniknęła smakowita zapiekanka ziemniaczana i żałowali Ci, którym nie dane było jej spróbować.
Stoisko z napojami zapewnił Eurosklep Stodoła z Komarna.
Podczas festynu nie mogło oczywiście zabraknąć konkurencji dla dorosłych. Dla kobiet przygotowano zabawną sztafetę, w której Panie musiały na czas uporać się z przygotowanymi zadaniami. Wśród salw śmiechu wszystkie Panie walczyły bardzo dzielnie i każda z nich otrzymała nagrodę.
Na mężczyzn natomiast czekało starcie farmerów. Wielu z odważnych Panów przekonało się, że jedno z zadań polegające na przetoczeniu beli siana, wcale nie było takie łatwe. Doping sprawił jednak, że każdy z nich ukończył zadanie.
Wieczorem odbył się pokaz sprzętu oraz kosiarek firmy John Deere.


Pragniemy przekazać i wyrazić swoje podziękowania dla wszystkich osób, które uczestniczyły w organizacji i obsłudze III Pikniku Rodzinnego w Komarnie:
Marta i Andrzej Rudniccy, Ewa i Jan Dziubek, Jarosław Sudomirski, Anita Pawłowicz, Paweł Pawłowicz, Lidia Jezierska, Daniel Reca, Karolina Heromińska, Grażyna Sobierajska, Sylwia Przedwojewska, Zdzisław Antończak, Eugeniusz Mączka, Mariusz Popławski, Jan Popławski, Krzysztof Orzech, Magdalena Owsianik, Wojciech Owsianik, Beata Gawecka, Zofia Gawecka, Aneta Jabłońska, Wioleta Jabońska, Teresa Pełka, Edyta Maćkowska, Agnieszka Hałub, Waldemar Nowak, Bożena Zwolenia, Beata Gorajec, Sylwia Zwolenik, Daniel Zwolenik, Marcin Michoń, Piotr Gołubiński, Róża Jasnos, Weronika Gorajec, Magda Nowak, Natalia Danysz, Jagoda Zwolenik, Karolina Karpowicz, Ola Czekańska, Andrzej Gorajec, Agnieszka Dziubek, Jan Dziubek, Kasia Nowoczek, Igor Karpowicz, Olaf Łapka, Kornel Salkiewicz, Piotr Fitas, Kamil Chorążko.
Serdecznie dziękujemy Gminie Janowice Wielkie oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom za wsparcie i przychylność przy organizacji festynu.
Szczególne podziękowania dla członków Husyckiej Roty Pieszej, którzy po raz kolejny swoją obecnością uświetnili nasz festyn. 
Bardzo dziękujemy wszystkim członkom i przyjaciołom off roadowej grupy 4x4 Off Road – za obecność i zapewnienie doskonałej rozrywki dla dzieci i dorosłych.
Wyrazy wdzięczności dla Pani Krystyny Krajewskiej i Stajni Dziwiszów za udostępnienie koni i całokształt współpracy.
Dziękujemy z całego serca wszystkim mieszkańcom Komarna, którzy rano w dniu Pikniku bardzo licznie przybyli, aby pomóc w przygotowaniach. 
Pragniemy podziękować sponsorom, bez wsparcia których tak wspaniała impreza nie byłaby możliwa:
Polboto – AGRI Sp z o.o., Stajnia Dziwiszów Jazdy Konne Krystyna Krajewska, Zabobrze Agencja Ubezpieczeniowa Markowicz, Błękitna Dolina Sp. z o.o., Karkonoska Piwnica Wina z Karpacza, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Samsung, PSB Mrówka, Antocel Antoni Słaby, P.U.P. Agrmix Sp. z o.o., Danone Sp z o.o., Dow Agrosciences, Piekarnia Wieczorek, Top Gen Sp. z o.o., Anek Spółka Jawna A.i K. Szarżanowicz, Joachim Behrens Scheessel Gmbh, De Heus Sp.z o.o.,Wielton S.A., Osadkowski – Cebulski Sp.z o.o., Chemirol, Napena Sp.z o.o., Western City, P.Hp. Agro Efekt Sp z o.o., Gabinet Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich, Andiw, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Lely East Sp z o.o., Gea, Urszula Wieder Vitbis Złotoryja, Przedsiębiorstwo Usłudowe „WojMag” Wojciech Owsianik, El-Gaz, Sano, Dach Pol, Dr Schneider, Jelenia Plast, Bank Zachodni, Kurowski Group, Sala Zabaw Hip Hop, Huta Julia, Męski Świat, Bowling Centrum, Grey Beaty Salon Iga Sudomirska, Hotel Jan, Rag Pol, Hotel Gołębiewski, Caffe Bar, Marmotta, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Karkonoski Park Narodowy, Gabinet Kosmetyczny Anna Waszkiewicz, Rozlewnia Wody Kapellanka, Pizzeria Palermo, Miejska Kolej Linowa Na Kopę, Artystyczne Studio Fryzur Kamil.

Tekst: Kinga Milancej