In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2675
Zakładki : 6
Odsłon : 1849844

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Ponad 30 dzieci i młodzieży skorzystała z propozycji świetlicy wiejskiej „Rudawy” w pierwszym miesiącu wakacji. Różnorodny program pozwolił na aktywny wypoczynek i świetną zabawę. Wakacje rozpoczęliśmy wycieczką do Bolkowa wspólnie ze świetlicą w Trzcińsku. Zwiedziliśmy zamek w Bolkowie, a później pojechaliśmy do Wałbrzycha, w którym młodzież z kilku krajów przygotowała spektakl za zakończenie wałbrzyskiej edycji programu Brave Kids. Kilka dni później dwie Wiktorie wraz z opiekunką świetlicy zostały zaproszone na przepiękny finałowy spektakl Brave Kids, w którym wzięło udział ponad 200 uczestników z kilkunastu krajów. Kolejna wycieczka odbyła się do Pałacowej Bawialni w Kowarach. Przez cały dzień dzieci korzystały z wielu atrakcji tego miejsca – łódek, licznych „dmuchańców”, a hitem dnia była wodna zjeżdżalnia. Podczas ostatniej lipcowej  wycieczki pojechaliśmy do Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra” w Myśliborzu, gdzie nauczyliśmy się robić mydełka, a później dzieci biegały po łące i łapały do siatek motyle, aby po chwili obserwacji zwrócić im wolność.


To jednak nie koniec lipcowych atrakcji. Pobyt w świetlicy też nie był nudny. Dużą atrakcją była dla dzieci wizyta czwórki wolontariuszy z Włoch i Hiszpanii, którzy przyjechali do nas z Magdą Kudelską, aby poprowadzić w piątek niezwykle ciekawe warsztaty eksperymentów naukowych, a w sobotę podczas zabaw słownych poznaliśmy nieco ich kraje.
Tradycją świetlicy są warsztaty kulinarne. W lipcu piekliśmy pyszne kruche ciastka.
Nową atrakcją w naszej świetlicy jest slackline – lina do ćwiczenia równowagi. Dzieci na razie cierpliwie ćwiczą, przyjdzie czas, że zaprosimy na ich pokazy.
Dzieci uwielbiają bańki mydlane i przed świetlicą bardzo często można obserwować płynące ku niebu bańki.
Mimo, że wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku, dzieci i młodzież z janowickiej świetlicy poświęcają też swój czas na pracę, zajmują się roślinami, które posadziliśmy na placu przy świetlicy, pielęgnują je i podlewają.
Atrakcje dla dzieci zostały częściowo sfinansowane ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz z pieniędzy z wynajmu świetlicy.
Program zajęć w drugiej połowie wakacji zapowiada się również interesująco.