In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Użytkowników : 5
Artykułów : 2270
Zakładki : 6
Odsłon : 1429793

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W ostatni weekend sierpnia (25.08.-27.08.2017 r.) w Miedziance odbędzie się festiwal MiedziankaFest, którego organizatorami są m.in.: Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Dowody na Istnienie, Instytut Reportażu oraz Koleje Dolnośląskie. Wydarzenie wspierają gestorzy janowickiej bazy noclegowej. Patronat nad imprezą sprawuje Gmina Janowice Wielkie.

MiedziankaFest to trzydniowe plenerowe wydarzenie kulturalne. Pojawią się na nim uznani polscy reportażyści: Kamil Bałuk, Jacek Hugo-Bader, Monika Piątkowska, Aleksandra Lipczak, Iza Klementowska, Cezary Łazarewicz, Marcin Kącki, Włodzimierz Nowak, Mariusz Szczygieł i Ewa Winnicka, z którymi będzie można porozmawiać podczas spotkań autorskich w Kościele oraz Browarze Miedzianka. Autor znanego reportażu pt.: „Miedzianka. Historia znikania" wybierze się z uczestnikami wydarzenia na spacer po Miedziance, gdzie czytane będą fragmenty jego książki. Wędrówki poprowadzi także Przewodnik Sudecki, Jarosław Szczyżowski. Podczas festiwalu odbędą się dwa spektakle teatralne: „Klancyk!" gra Marcina Kąckiego oraz „Miedzianka - przestrzeń czasu” wystawiony przez Teatr Korkontoi. Premierę będzie miał komiks „Komisarz Ueberscha i tajemnica świętego Benedykta”.
Podczas festiwalu prowadzone będą dwie zbiórki. Pierwsza będzie dotyczyła funduszy z przeznaczeniem na remont Kościoła w Miedziance. Druga natomiast, to zbiórka książek, które zostaną przekazane janowickiej, szkolnej bibliotece. Przyniesienie ze sobą książki do Miedzianki jest jedynym w swoim rodzaju sposobem ”zakupienia” biletu wstępu na wydarzenie. Ogół atrakcji, poza spektaklami teatralnymi, jest bezpłatny.
Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu! Zapowiada się piękny, pełen kultury, historii i pozytywnej atmosfery weekend w Rudawach Janowickich.
Szczegóły wydarzenia na plakacie oraz na stronie internetowej http://miedziankafest.pl/