In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2675
Zakładki : 6
Odsłon : 1849852

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W dniu wczorajszym, w Urzędzie Gminy piękny jubileusz sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Stefania i Łucjan Łukomscy, mieszkańcy Radomierza. W uroczystości uczestniczyli najbliżsi jubilatów oraz Wójt Gminy.


Pani Stefania i Pan Łucajn wstąpili w związek małżeński w 1957 r. w miejscowości Zieleń. Zamieszkali w Wąbrzeźnie, gdzie wychowywali sześcioro dzieci. W 1971 r. całą rodziną przeprowadzili się do miejscowości Radomierz, gdzie mieszkają do dzisiaj. Obecnie doczekali się dziewięciorga wnucząt oraz trójki prawnuków.
To właśnie w Gminie Janowice Wielkie przeżyli najpiękniejsze lata życia małżeńskiego, a także aktywności zawodowej. Pan Łucjan pracował w mleczarni w Radomierzu, Pani Stefania opiekowała się dziećmi i domem. Tutaj prowadzili swoje codzienne życie, zmagali się z przeciwnościami losu, byli i są nadal dobrymi sąsiadami. Swoją pracą, postawą i postępowaniem stali się wzorem dla dzieci, wnuków, prawnuków.
Uroczystość miała podniosły charakter. Wójt Gminy odczytał piękny list gratulacyjny oraz wręczył Państwu Łukomskim medale za długoletnie pożycie małżeńskie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej.
Władze oraz pracownicy samorządu gminnego składają Jubilatom życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu, miłości i wzajemnym zrozumieniu. Niech otacza Państwa szacunek rodziny, przyjaciół oraz mieszkańców Gminy.
Red. Medal” za długie pozycie małżeńskie” został ustanowiony ustawa z dnia 17 lutego 1960 r. o orderach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawa z dnia 16 października 1992 r. Nadawany jest każdorazowo przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek właściwego terytorialnie Wojewody.