In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3599
Zakładki : 6
Odsłon : 2802794

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Gmina składa dziś wniosek o ukaranie sprawcy wyrzucenia śmieci w Janowicach Wielkich. Śmieci nieprzyjęte przez PSZOK z powodu olbrzymiej zaległości w ponoszeniu opłat do Gminy odnalazły się… 100 metrów dalej, wyrzucone na łące.

Więcej…

Plakat

Regulamin

Prezentacja

Ulotka

Plakat

Projekt realizowany jest przez Fundację Sendzimira w ramach którego otrzymamy wsparcie finansowe i merytorycznie w realizacji pogłębionych konsultacji społecznych dokumentów dotyczących sporządzanego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu Radomierz. 

Więcej…

Dziś (30 czerwca) kończy się ostatnia kwarantanna jednego z mieszkańców w związku z wirusem Sars-Cov-2. Od dawna nie ma nikogo chorego wg listy przekazywanej przez Sanepid, ani nikogo nowego w kwarantannie spośród domowników czy osób przekraczających granicę. Dotychczas na liście chorych były 2 przypadki w gminie (osoby wyzdrowiały) i kilkadziesiąt osób w kwarantannie (skończyła się bez choroby).

 

W gminie Janowice Wielkie oddano 813 głosów na Rafała Trzaskowskiego (39,07%), 688 na Andrzeja Dudę (33,06%), 356 na Szymona Hołownię (17,11%), 110 na Krzysztofa Bosaka (5,29%), 49 na Władysława Kosiniaka-Kamysza (2,35%), 49 na Roberta Biedronia (2,35%), 5 na Marka Jakubiaka (0,24%), 3 na Pawła Tanajno (0,14%), 3 na Stanisława Żółtka (0,14%), 3 na Mirosława Piotrowskiego (0,14%), 2 na Waldemara Witkowskiego (0,12%). Razem oddano 2081 głosów. Frekwencja wyniosła 61,40%.
Druga tura wyborów odbędzie się w całym kraju w niedzielę 12 lipca z udziałem Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Więcej…

bitwa o wozy

W najbliższą niedzielę odbędą się w Polsce wybory Prezydenta RP. Głosować można w godz. 7-21. W gminie Janowice Wielkie na wyborców czekają 4 komisje wyborcze w tych samych miejscach, co przy kilku ostatnich głosowaniach (oraz dodatkowo komisja w szpitalu dla pacjentów).

Więcej…

Do 8 lipca 2020 r. w Urzędzie Gminy trwa nabór na rachmistrza do Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Więcej…

Urząd Gminy Janowice Wielkie poszukuje osoby do pracy na zastępstwo przez okres 18 miesięcy w zakresie dot. gospodarowania mieniem gminy. Zakres obowiązków oraz warunki płacowe w załączonym ogłoszeniu. Zapraszamy do składania ofert!

OGŁOSZENIE

Informujemy, że firmy z Dolnego Śląska z brańży turystycznej mają możliwość uzyskania dofinansowaniana na kapitał obrotowy ze środków UE.
Termin składania wniosków: 23.06.2020 r. - 26.06.2020 r.
SZCZEGÓŁY

19 czerwca 2020 r. we Wrocławiu w Sali Kolumnowej w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość podsumowująca rozstrzygnięcie konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. W spotkaniu uczestniczył m.in. Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, kurator oświaty Roman Kowalczyk oraz marszałek Cezary Przybylski.

Więcej…

Przypominamy o trwającej zbiórce odpadów komunalnych. Akcja została przeprowadzona już w Komarnie oraz w Radomierzu. W najbliższym czasie odpady wielkogabarytowe zostaną odebrane
z pozostałych miejscowości naszej gminy.

Więcej…