In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2385
Zakładki : 6
Odsłon : 1528057

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

18 listopada w Centrum Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala rozdania dyplomów laureatom XVII edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”. Wśród nich, po raz trzeci znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich – Juliusz Ameljan-Kowalski.

Więcej…

Zawiadomienie

zawiadamiam, że w dniu 5 grudnia 2017 roku (wtorek) o godz. 9:00  w sali nr 15 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Janowicach Wielkich ul. 1 Maja 25 odbędzie się Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Janowicach Wielkich.


Przewodniczący KomisjiI Rewizyjnej
Rady Gminy Janowice Wielkie 
/-/ Stanisław Tatarzyn

Wydział Kultury UMWD  zaprasza właścicieli obiektów zabytkowych z Dolnego Śląska na szkolenie, które odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 we Wrocławiu, ul. Walońska 3-5, piętro I, sala konferencyjna  nr  122.

Więcej…

12 listopada 2017 r. o godz. 15.00 w Wieży Widokowej w Radomierzu odbyła się kolejna cykliczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie i Zespół Bolczowianie – obchody 99-ej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Więcej…

W kilku punktach Rudaw Janowickich zainstalowane zostały innowacyjne mapy ścienne wykorzystujące nowoczesne technologie komunikacyjne (NFC). Pozwalają uzyskać dodatkowe informacje na temat atrakcji turystycznych w prosty i szybki sposób.

Więcej…

Już w czwartek 16 listopada o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej „Rudawy” rozpocznie się krótki, miesięczny projekt pn. „Międzypokoleniowy Kalejdoskop Umiejętności”, który zdobył uznanie jury w konkursie Dolnośląskie Małe Granty. Konkurencja była ogromna, bowiem na konkurs wpłynęło 470 wniosków, a tylko 44 projekty otrzymały dotację.

Więcej…

Odśnieżanie dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Janowice Wielkie realizuje firma P.H.U. "Kama" Ryszard Rzońca z siedzibą w Mysłakowicach, ul. Daszyńskiego 16f.
Zgodnie z porozumieniem z powiatem jelenogórskim na drogach powiatowych zapewnia się bezwzględną przejezdność w godz. 5:00-8:00 i 15:00-18:00, w pozostałych godzinach na drogach gminnych odśnieżanie następuje po zapewnieniu przejezdności dróg powiatowych.

Więcej…

Wójt zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z projektem uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Więcej…

Palenie odpadów w przydomowych piecach w sezonie grzewczym to niestety przykra codzienność. Za pogarszającą się jakość powietrza odpowiedzialni są obywatele sądzący, że paląc odpady oszczędzają.

Więcej…

W Trzcińsku, nieopodal świetlicy dzieci mogą korzystać z nowego placu zabaw. Inwestycja została zrealizowana z funduszu Gminnej Komisji ds. Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.

Więcej…

Święto Niepodległości na sportowo w Jeleniej Górze to już tradycja. Po raz czwarty poza oficjalnymi obchodami 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie można również wziąć udział w rywalizacji sportowej. 11 listopada punktualnie o godz.11.00 z Placu Ratuszowego (dystans 10 km) i ul. Wolności (przy MZK, 5 km) wyruszy ponad 650 uczestników IV Biegu Niepodległości.

Więcej…

Cztery sołectwa (Janowice Wielkie, Trzcińsko, Komarno, Radomierz) planując wydatkowanie funduszy sołeckich na 2017 r. postanowiały wesprzeć działalność piłkarskiego klubu GLKS "Rudawy". Oprócz sprzętu treningowego dla młodych piłkarzy zakupiono także wyposażenie do nowo remontowanych szatni przy boisku. Zakupione artykuły to:

Więcej…

Zawiadomienie

Zawiadamiam że w dniu 7 listopada 2017 roku (wtorek) o godz. 9:00 w sali konferencyjnej OSP w Janowicach Wielkich ul. Kolejowa 2a, odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Infrastruktury Komunalnej Rady Gminy w Janowicach Wielkich.


Przewodniczący Komisji Budżetu
Infrastruktury Komunalnej
Rady Gminy Janowice Wielkie 
/-/ Piotr Gołębski

PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY W JANOWICACH WIELKICH
PODAJE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI, ŻE
W DNIU 9 LISTOPADA 2017 ROKU (CZWARTEK) o godz. 10:00
W SALI KONFERENCYJNEJ WIEŻY WIDOKOWEJ W RADOMIERZU
odbędzie się XXXII sesja Rady Gminy w Janowicach Wielkich,
której porządek obrad przedstawia się następująco:

Więcej…