In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości 
Użytkowników : 5
Artykułów : 2258
Zakładki : 6
Odsłon : 1403185

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Zawiadomienie

zawiadamiam, że w dniu 22 sierpnia 2017 roku (wtorek) o godz. 9:00  w sali numer 15 Urzędu Gminy Janowice Wielkie, ul. Kolejowa 2 odbędzie się Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Janowicach Wielkich.


Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Rady Gminy Janowice Wielkie 
/-/ Stanisław Tatarzyn

W ostatni weekend sierpnia (25.08.-27.08.2017 r.) w Miedziance odbędzie się festiwal MiedziankaFest, którego organizatorami są m.in.: Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Dowody na Istnienie, Instytut Reportażu oraz Koleje Dolnośląskie. Wydarzenie wspierają gestorzy janowickiej bazy noclegowej. Patronat nad imprezą sprawuje Gmina Janowice Wielkie.

Więcej…

W dniu wczorajszym, w Urzędzie Gminy piękny jubileusz sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Stefania i Łucjan Łukomscy, mieszkańcy Radomierza. W uroczystości uczestniczyli najbliżsi jubilatów oraz Wójt Gminy.

Więcej…

INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich, informuje o zbliżającym się terminie składania wniosków dotyczących świadczeń wychowawczych, funduszu alimentacyjnego, świadczeń rodzinnych oraz stypendiów szkolnych.

Więcej…

Wójt Gminy Janowice Wielkie zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu Komarno w gminie Janowice Wielkie.

OGŁOSZENIE

 

W nadchodzący weekend (28.07-29.07) odbędzie się VII Wędrowny Przegląd Piosenki "Polana" organizowany przez StowarzyszenieGóry Szalonych Mozliwości przy wsparciu m.in: Gminy Janowice Wielkie. Tegoroczna "Polana" odbędzie się przy Schronisku Szwajcarka w Rudawach Janowickich.

Więcej…

Na początku lutego Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił nabór wniosków na realizację projektów w ramach konkursu pn.”Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2017 r. w zakresie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki działaniu Prezesa Klubu Piłkarskiego „GLKS” Rudawy, p. Sławomira Skalanego Urząd Gminy złożył wniosek dotyczący remontu szatni przy boisku piłkarskim, który ostatecznie uzyskał dofinansowanie.

Więcej…

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A będące spółką Skarbu Państwa sprawujące funkcję operatora systemu przesyłowego, odpowiedzialnego za dostawę energii elektrycznej do wszystkich regionów Polski, posiadające część infrastruktury na terenie Gminy Janowice Wielkie zwracają uwagę na potrzebę zachowania podstawowych środków ostrożności w pobliżu linii przesyłowych najwyższych napięć.

Więcej…

W ubiegły weekend (14.07-16.07) w Dworku w Mniszkowie odbyły się warsztaty wraz z plenerem fotograficznym zorganizowane przez mieszkańca Janowic Wielkich, przedstawiciela Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, p. Marka Janickiego. Motyw przewodni wydarzenia brzmiał: Rudawy w obiektywie.

Więcej…

Uroczystość otwarcia nowej części hali odbyła się 14.07.2017. Uczestniczyli w niej pracownicy, lokalne władze i partnerzy biznesowi. Zakład powiększył się o 3000 metrów kwadratowych.

Więcej…

W ubiegły weekend (13-15 lipca) w Trzcińsku odbyła się V edycja offroadowej imprezy pod nazwą Mud Party. Przy Pałacyku Trzcińsko, który stanowił bazę wydarzenia pojawiło się blisko 100 załóg pojazdów, które w dużej części zamieszkały w obiektach na terenie gminy.

Więcej…

Urząd Gminy Janowice Wielkie zawiadamia, że ze względu na awarię sieci wodociągowej w dniu 17.07.2017 r. (poniedziałek) w Janowicach Wielkich na ulicach: Wojska Polskiego, Demokratów, Pionierska i Zamkowa wystąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

LGD Partnerstwo Ducha Gór informuje, że w związku z planowanymi w tym roku oraz na początku przyszlego roku naborami wniosków w zakresie podejmowania działalności gospodarczej  odbędą się spotkania informacyjne dla mnieszkańców obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór.

Więcej…

W dniach 14-16 lipca w dworku w Mniszkowie odbędą się warsztaty wraz z plenerem fotograficznym. Członkowie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego wraz z członkami Towarzystwa Fotograficznego Pozytyw z Katowic utrwalą piękno naszego regionu jak i Doliny Pałaców i Ogrodów.

Więcej…